Skocz do zawartości

Kobiecina szuka do 1500zl. Cross,MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Uparłam się na MTB, ponieważ wizualnie mi się zawsze podobały. Mało się znam na rowerach, dlatego nie zastanawiałam się, że może cross będzie lepszym wyborem.

Jakie trasy? Asfalt, piach, górki, dołki ? wszystko po trochu. Jazda? różne tempo. Ogólnie szukam czegoś uniwersalnego.

 

Mam 172cm wzrostu, przekrok 83cm, waga 58kg.

Szukam czegoś w okolicach 1200zl. kiedyś zdecyduje się na cos porzadniejszego. Na razie lista moich wydatków jest zbyt ciasna.

Uwielbiam jeździć na rowerze, ale nie jestem mega sportowcem. Moje przejażdżki do tej pory to max 40km w dwie strony, kilka razy w miesiącu. Choć nie mowie, ze przy właściwym rowerku będę wydłużać ten dystans ;) wystarczy mi wytrzymały, wygodny, szybki, w miarę dobry jak na swoją cenę.

 

Nie lubię podczas jazdy pozycji typowo sportowej czyli mocno schylonej ;)

dodam tez,ze nienawidzę miejskich rowerów. Wolę coś sportowego z charakterem, a nie ładny rowerek przeznaczony na powolne przechadzki po ulicach miasta i głowa w chmurkach ;)

 

Jak z wymiarami ? Rama pewnie 17-19?

Koła? 27-27,5 ... ? dobrze celuje?

Odnośnik do komentarza

Najwięcej polecano mi Meride. Ale wiem że za kwotę około tysiąca nie kupię czegoś fajnego.

Może lepiej nie dawać nawet tysiąca a kupić po prostu coś w miarę nadającego się do jeżdżenia ;) a za 2 lata jak będę mogła sobie pozwolić na coś lepszego za 2,3 tysiące to wtedy kupić porządny rower.

Jeśli byście byli w stanie polecic mi coś z tej niższej półki to chyba się zdecyduje na wlasnie tą opcję. Na serio, nie znam się na rowerach więc nie odczuje nawet pewnie tego, że jezdze na czymś "byle czym" , ale choć aby trochę był spoko ???

Odnośnik do komentarza

W tej cenie to ja bym raczej celowała w crossa, bo MTB będzie pozostawiał wiele do życzenia. I raczej z królów Allegro, a nie Meridy, Krossy itd. (wtedy rama 17"). Po pierwsze te rowery mają mniej agresywną geometrię niż MTB, po drugie dla Ciebie odpowiednie koła (ja mam 165cm i nie uważam, aby 28" były za duże), po trzecie relatywnie lepszy napęd. Wady są takie, że opony będą węższe, a więc piach średnio. Nie wiem jednak, jaki rower do 1200zł miałby się sprawdzić w piachu i warunkach przypominających prawdziwe MTB.

Jeśli odpowiada Ci kolor i damska rama tu można dostać za 1039zł w promocji Vellberga: http://allegro.pl/rower-28-vellberg-cross-explorer-2-0-d-acera-i7212245209.html. Ewentualnie Lazaro Integral V2. To chyba najkorzystniejsze opcje.

Odnośnik do komentarza

Hej. Wielkie dzięki. Czy aby na pewno rama 17 nie będzie za mała?

Nie znam kompletnie marki Vellberg, ale mam doczynienia z osobą,która ma pojęcie (w przeciwieństwie do mnie) także wierzę,że jest to dobra firma. Zdaję sobie sprawę, że ta kwota którą chce przeznaczyć nie jest duża, także też nie mam wygórowanych oczekiwań.

Z tych dwóch propozycji bardziej wizualnie podoba mi się Lázaro ;) a Który z tych dwóch będzie lepszy technicznie? (pewnie jeden i drugi podobnie) ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...