Skocz do zawartości

Kross hexagon 6.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Generalnie chcę sobie kupić rower do raczej rekreacyjnych tras po lasach, czasem asfalt. Jestem osobą początkującą. 

Typ padł na rower kross hexagon 6.0 ale tu mam problem z doborem kół...

Im więcej czytam tym mniej wiem. Jedni zachwalają 27,5 inni 29. Mam 176 cm wzrostu, 78-80 kg, budowa szczupła, wysportowana. Z jednej strony te mniejsze koła są niby zwrotniejsze itp. Z drugiej strony jak wsiadłem w sklepie na tego 29 to sprzedawca mi powiedział, że wcale nie jest mi za duży. 

 

W rozmiarze koła 27,5 rama ma 17 cali. 

Przy rozmiarze koła 29 w grę wchodzi 17 albo 19 cali. 

 

Zastanawiałem się także nad kross level 1.0. 

 

Czy tak naprawdę do głównie tras lekkich, rekreacyjnych, po lasach, ścieżkach parku narodowego ma to duże znaczenie ? 

Kieedyś chciałbym też tym rowerem zrobić trasę wzdłuż Dunaju w Austrii... trasa 320 km ale teren nietrudny. 

 

Jesteście mi w stanie podpowiedzieć jakie koła i ramę powinienem wybrać ?? 

 

Cross na swojej stronie podaje takie coś (Wzrost, długość nogi, rama do MTB).

Z kolei w innych tabelkach było podane jeszcze inaczej...

172 cm 76 cm 17” (43 cm)   175 cm 77 cm 17" (43 cm)   177 cm 79 cm 18" (46 cm)  

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Geometria ma znaczenie. Szczególnie przy dłuższych trasach. Ponieważ seria hexagon jest bardziej nastawiona na rekreację niż Level to w turystyce powinien być wygodniejszy. Za to Level ma dwa miejsca na bidony - to znowu lepiej na trasę.

Przy Twoim wzroście rama 17". Nie jest ważna jedynie długość nogi ale również odległość siodełko - kierownica. Ten parametr powie Ci czy będziesz bardziej wyprostowany czy będziesz leżał na rowerze.

Koła 29" są bardziej popularne i polecane przez sprzedawców. Dają większe możliwości późniejszego modernizowania roweru, no i większe koło lepiej się toczy ale... do turystyki może to nie mieć aż tak dużego znaczenia jak wygoda, zwrotność czy też rodzaj opony jaką założysz.

Ja jeżdżę na 27,5" przy prawie identycznych parametrach ale tylko dlatego, że jakoś nie czułem się dobrze na 29", no i nie bardzo mi się podobał. Ale to bardzo indywidualna sprawa.

Obydwa modele są prawie identyczne jeśli chodzi o osprzęt. Różnice są niewielkie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź rowerowy365!

Przyznam szczerze, że przymierzyłem 29 na ramie M czyli 19 i chyba mi pasuje ten rower. Okazuje się, że nogę mam 85 cm i sprzedawca zaklina się, że 17 rama będzie mi za mała :D

Dodatkowo korzystając ze wzoru 85 * 0,57 / 2,54 wychodzi 19,07.

 

Więc albo mam stosunkowo długą nogę albo dane z dowodu 176 cm są nieaktualne i urosłem.

 

Na długość mi pasował a długość górnej rury różni się o 2,3 cm więc podejrzewam, że nawet nie zauważę różnicy.

Odnośnik do komentarza

Teraz zwątpiłem. Ja kupowałem Unibika z ramą M, bo S-ka była by dobra ale siodło było trochę nisko. Chyba coś pokręciłem i może 19" będzie lepsza. Przymierz się. Sprawdź ustawienia siodła względem pedałów, potem "wyciągnięcie się" na rowerze, przejedź się na jednym i drugim .Bierz ten, który będzie mniejszy.

Pamiętaj, że lepiej wziąć mniejszy niż za duży.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...