Skocz do zawartości

Lazaro integral v3, czy to odpowiednia dla mnie rama?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry zaznaczam, że jeżeli założyłem temat w złym dziale to proszę o przeniesienie. a więc przechodząc do rzeczy, mam 186 cm wzrostu mierząc w butach w których będę jeździł.  Chcę zakupić rower Lazaro Integral V3 ale nie wiem jaka rama będzie dla mnie odpowiednia. wczoraj udało mi sie usiąść na rowerze lazaro z ramą 19", jak zszedłem z siodełka i stanąłem w rozkroku nad ramą to "klejnoty" były blisko ramy, prawie dotykały ale był jeszcze luz lekki, jest to dla mnie odpowiednia rama czy muszę brać większą?

Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od tego, że ta górna rura to taki wyznacznik na dwa razy. Ważniejsza jest odległość siodełka od mostka, bo ona decyduje o pozycji na rowerze.

Jesteś dosłownie na pograniczu dwóch rozmiarów. Teoretycznie na 19" będziesz miał bardziej sportową pozycję, na 21" bardziej wyprostowaną. Ale bardzo dużo zależy od Twoich proporcji - jeśli masz długie nogi, a krótki tułów (co właściwie dotyczy zdecydowanej mniejszości facetów, ale może jesteś wyjątkiem) potrzeba ramy 19", jeśli odwrotnie - 21". Do tego dochodzą w ogóle preferencje, jak kto lubi jeździć i czego od roweru oczekuje.

Hal słusznie zauważa, że Lazaro prowadzi się trochę jak traktor (co właśnie dla części użytkowników jest ogromną zaletą, bo tak rozumieją komfort). Trudno zatem napisać na odległość. Nie masz możliwości przymiarki obu wielkości ram? Którą weźmiesz, w Twoim przypadku będzie dobrze i zawsze można lekko korygować długością mostka. Rozchodzi się zatem wyłącznie o Twoje oczekiwania co do pozycji podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...