Skocz do zawartości

Mały budżet. Małe wymagania. Rower do 700 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam skromny budżet na rower. Pomożecie coś wybrać?

 

- Kiedyś jeździłem ponad 100km+ co drugi dzień, ale na pożyczonym rowerze z wyższej półki. Nie ukrywam - lubiłem to, ale te czasy minęły i na te chwilę nie wrócą.

- Aktualnie rower byłby jedynie do jazdy rekreacyjnej, głównie jazda do pracy (3km) jazda po mieście, bulwary i te sprawy.

- Jazda głównie po ścieżkach rowerowych, chodnikach, asfalcie, żadne lasy i tego typu tereny.

- Mam 180 cm wzrostu, ważę 77 kg. Domyślam się że rama 19" wchodzi w grę?

- Nie chcę używek, bo nie znam się kompletnie na rowerach.

- Nie miałem wcześniej własnego roweru (nie licząc komunijnego)

 

Moje wstępne typy:

Kands Energy 500

Kands STV-700

 

Co o nich myślicie? Może polecicie coś innego w tych pieniądzach (do 700 zl)

 

Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Możesz mi wierzyć lub nie ale nie ma dobrego roweru za 700 zł. Ja w swoim b'win 5.0 zacząłem wszystko po kolei wymieniać po przejechaniu 300 km. Pierwsze były opony, które wyłysiały, następna tylna przerzutka, która przy mocniejszym przyciśnięciu pedałòw wyginała się i sama przerzucała biegi, nastėpny był suport, który zaczął strzelać. Po czterech latach poszedł na sprzedaż. Żonie kupiłem krossa hekdagona f2 za 850 zł ( wcześniej oboje jeździliśmy na krossach grand przez kilkanaście lat i były super ) w promocji. Po pół roku wymieniłem opony na kendy, oryginalne opony były tak miękkie, że nontoper łapały gumę, gripy z gumy co chwila zsuwają się z kierownicy, oś suportu się skrzywiła ( żona jest filigranowa, waży jakieś 56 kg i dojeżdża ścieżkami rowerowymi do pracy a do lasu od wielkiego dzwona). Wczoraj czyściłem i smarowałem łaňcuchy w rowerach, i nie daję długiego żywota łańcuchowi z krossa f2. Także odradzam zakup taniego roweru bo w dwa lata dołożysz tyle, że wyniesie cię tyle co rower droższy. Dozbieraj do około 1,5 kpln i kup sobie velberga 3.1, kandsa maestro lub spartacusa crossa 4.0

Lepiej zaczekać aż dozbiera się większą kwotę na rower. Kupno taniego rowera to pozorna oszczędność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...