Skocz do zawartości

Cross 2018 --- Kross Evado 9.0, Romet Orkan 5 czy Unibike Xenon GTS?


CROSS 2018  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CROSS 2018: Evado 9.0, Orkan 5 czy Xenon GTS?

    • Kross Evado 9.0
    • Romet Orkan 5
    • Unibike Xenon GTS
    • Inny (w poście podany jaki)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o Wasze opinie i podpowiedzi w wyborze roweru cross'owego w okolicach 4-5 kPLN. Chciałbym by to był rower jakiegoś rodzimego producenta/montowni, więc póki co do analizy przyjąłem modele dużej trójki - Kross Evado 9.0, Romet Orkan 5 i Unibike Xenon GTS.

 

Hipotetycznie - gdybyście mogli przez tydzień pobawić się na jednym z nich (i tylko jednym), to który byście obstawili?

 

A może jest coś ciekawego u któregoś z mniejszych graczy?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Xenon nie rozwazalem bo był sporo droższy w zeszłym roku od pozostałych które wymieniłes. U mnie jeszcze crossway Merida, spec cross trail, i trek ds wchodził w grę. Wybrałem Orkana 5,super rowerek. To mój pierwszy rower który miał mi pomóc pójść w którąś stronę (mtb/szosa) lub pozostać na poziomie przejazdzkowo-turystycznym. Ostatecznie dokupilem szosę, a orkan jest dojazdowa do pracy i zimowka. Problem tylko w tym że deore/xt powietrzny amor to drogi serwis, a zimą nie służy czesciom mechanicznym, a wiosenny serwis zabolało. Teraz myślę nad kupieniem kolejnego roweru na niskich podzespolach na zimę, pewnie stanie się też dojazdowa do pracy. Co z orkanem? Jeszcze nie wiem, szkoda mi się go pozbywać to fajny rower, z drugiej strony po co ma się kurzyc? Ewentualnie przyp e do niego fotelik dla dziecka. Ale 3 rowery ty o już dla mnie dużo.

Odnośnik do komentarza

Mała rada. Ułatwił byś ludziom nawet obeznanym w temacie gdybyś podlinkował wymienione rowery oraz podał ceny w przypadku ich braku np. na stronie producenta. Oni zajmują się różnymi też innymi osobistymi sprawami i czasu brakuje a o pomyłkę łatwo. Rocznik modelu też bardzo istotny.

Mogą choć nie muszą i sam możesz nie chcieć by wnikać w inne aspekty sumarycznie typu czy faktycznie potrzebujesz roweru za 4-5 kPLN i czy to cross bo podałeś modele ale bez szczegółów.

Przekieruję cię jeszcze do podobnego zagadnienia by nie powielać swojego wpisu który jest dość obiektywny ale jednak subiektywny https://roweroweporady.pl/f/topic/3637-2000-3000k-krossunbike-201718/?do=findComment&comment=30084

 

Nie głosuję ponieważ to już wyższa półka dla mnie oraz brakuje mi faktycznego doświadczenia. Moja mała wiedza teoretyczna to tu za mało i jest dostępna ogólnie w sieci a jest o czym dumać np. amortyzator, sztywne osie (nie wiem czy są w crossach ale w Gravelach trochę się o tym myśli), możliwe do założenia szerokości opon, niektóre hamulce lub ich komponenty są mocno dyskusyjne bo niby wyższy model jest skuteczniejszy ale szybko sika jak dziecko.

 

EDIT:

Bardziej chodzi o to że bodaj któreś zaciski czy klamki SLX były dość niewydarzone.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...