Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam pulsometru i tak się zastanawiam czy warto kupić jakiś z decathlonu kalenji, crivit z Lidla (79zl) czy mi band 2, czy w Sigma 15.11.

 

Puls chce kontrolować gdy biegam bądź jadę na rowerze.

Sądzę, że dodatki jak okrążenia mnie się nie przydają.

 

Pieniądze jakie chcę przeznaczyć to dajmy do pułapu Sigma to znaczy jakieś 150zl.

Aczkolwiek szukam taniego dobrego :)

 

Zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza

Zależy, czy chcesz mieć w zegarku, czy będziesz go używał np. z telefonem lub docelowo jakimś droższym licznikiem. Jedno jest bezdyskusyjne - pas na klatę musi być i nie wierz żadnym pomiarom z nadgarstka. I teraz opcje do wyboru:

 

1. najtaniej - sam pas z BTLE za ok. 50zł, raz na czas pojawia się w ofercie Biedronki lub Lidla, dostępna także na Allegro np. aukcja nr 7119350728

2. najkorzystniej - pulsometr z Decathlonu z zegarkiem za 169zł (https://www.decathlon.pl/zegarek-kardio-onrhythm-500-id_8389271.html), pas ma BTLE, dzięki czemu możesz używać go zarówno z dołączonym zegarkiem, jak i np. Endomondo czy innymi aplikacjami w telefonie

3. przyszłościowo - pas z technologią BTLE i ANT+, ale według mnie jest to kompletnie zbędny wydatek, ponieważ sam pas kosztuje ok. 150zł. Zaleta jest ta, że na dzień dzisiejszy będzie współpracował z telefonem, a kiedyś jak się pokusisz z każdym smart licznikiem. Jednak to zamrożenie gotówki i mimo wszystko ograniczające rozwiązanie.

 

W rozwiązania typu Platinet bym się nie pakowała, bo nie mam zaufania, ale oczywiście spróbować można.

Odnośnik do komentarza

Widziałam, ale po pierwsze nie było go online, a po drugie ludzie piszą o nim różne rzeczy i dlatego średnio mu ufam. Jakkolwiek ja mam do tej pory kupiony blisko 10 lat temu najtańszy Kalenji i działa. Trudno więc orzec. Co do kodowania to akurat według mnie żaden problem. To ma znaczenie, jeśli biegasz z kimś w parze lub startujesz w zawodach - wtedy wyniki mogą być przekłamane, bo będzie kilka nadajników oraz odbiorników na tym samym paśmie. Wspomniany Kalenji był w każdym razie niekodowany i działał bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie drugiego pytania (które pojawiło się, kiedy pisałam powyższego posta) - na pierwszy rzut oka pulsometry są do siebie dość zbliżone, nawet cena niemal identyczna. Trzeba by je było przetestować, bo nie wiadomo dokładnie, jak działają interwały oraz strefy tętna w obu (czy sygnalizuje je dźwięk, czy informacje dostępne są podczas treningu, czy po skończeniu itd.). Oczywiste różnice są natomiast w pasach: na korzyść Onrythm pas z BTLE, na korzyść Sigmy pas, w którym możesz iść na basen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...