Skocz do zawartości

Rower do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym roku chcę sobie kupić nowy rower ponieważ stary jest za mały (koła 26, rama M - Giant revel street). Najczęściej jeżdżę po chodnikach, ścieżkach rowerowych(od żwirowych do gruntowych). Jednoślad ma być na dojazd do szkoły, wyjazdy . Rower najlepiej jak by był szybki, w miarę lekki, wytrzymały na długoletnie korzystanie, piękny no i komfortowy. Jak by co jestem laikiem odnośnie sprzętu.

 

Bardzo zainteresowała mnie niemiecka firma Haibike (super design) o której na polskich forach jest cicho. Modele które mnie interesują:

https://www.haibike.com/pl/PL/bikes/503/2018-seet-hard-nine-3-0?variant=4100104840

https://www.haibike.com/pl/PL/bikes/509/2018-seet-cross-3-0?variant=4100158848

 

Mój wzrost - 186cm

 

Nie chcę kupować rowerów firm: Kross, Romet.

Odnośnik do komentarza

Wyjdzie że się czepiam ;-)

To teraz moje przyczepienie - Maks a ile jest postów kupię rower do 3 tys na tym forum???

 

I żeby dalej wbijać szpilę - w każdym z nich ocenione są komponenty i wyjaśnione na czym się skupiać ;-)

Uff to z siebie zrzuciłem - nie bierz zbytnio do siebie ;-)

 

Oba Haibaiki wg mnie na pierwszy rzut oka, są takie prawie same

Jednak są w nich różnice: mają różna geometrię, opony, amortyzator, korbę  i tym samym przeznaczenie

Ogólnie zrobili totalny mix komponentów i to nie najlepszy - łączyć altus'a z deore, a pfuj

Dodatkowo jak na zastosowane komponenty to są o ok 500 zł za drogie

Ale cóż Haibike robi się marką i za to sobie liczą

Tm nie mniej komponenty są ok i przy rekreacyjnym użytkowaniu (np przy moim) posłużą długo i raczej bez awaryjnie

 

Wyglądają ładnie przyznam Ci to - na takim rowerze do samopoczucia dostajesz +20

Otwórz sobie w dwóch kartach obok siebie oba rowery i przeglądnij je po zdjęciach - zobaczysz różnicę w geometrii, oponach

Wybierz taki rower jak przewidujesz jego użytkowanie + zapas na inne okazje (czyli te 10% nietypowych wypadów)

Hardnine - to wg mnie oczywiście taki MTB/ ALB ale wciąż w leki teren

Cross - to bardzie uniwersalny cross do łączenia szosy, drogi, szutru z lekkimi ścieżkami leśnymi

 

Jacek może ci napisać co sądzi o Sunturze

O oponach przeczytasz u Łukasza: https://roweroweporady.pl/rozmiary-opon-rowerowych/

"Jeśli chodzi o opony 29 cali, to pasują one na tę samą obręcz co opony 28 cali (622). Ich nazwa bierze się z różnicy w ich wysokości, są szersze i wyższe od opon 28 cali. Jak widzisz jest z tym troszkę zamieszania i warto patrzeć nie tylko na cale, ale także na rozmiar ETRTO, by uniknąć niepotrzebnych wpadek zakupowych."

 

PS Nie doceniasz Krosów, Rometów - za tą samą kaskę możesz mieć klasowo wyższy osprzęt ;-) lub klasowo taki sam rower a móc "uzbroić" się w lepsze wyposażenie siebie i roweru ;-)

Cóż jak zawsze jest coś za coś ;-)

Pzdr

Witek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...