Skocz do zawartości

Błotniki Unibike Viper GTS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powiedzcie mi dobrzy ludzie czy do tego roweru, Unibike Viper GTS można zamontować błotniki z przodu?

Szukam długich, dobrze osłaniających i za chiny ludowe nie potrafię skumać w jaki sposób dostępne w necie błotniki można zamontować.

Chodzi mi o druty usztywniające w jaki sposób można je zamontować jak nie ma na widelcu żadnych dziur?

 

Z tyłu OK, ale z przodu?

 

Odpowiedź ze sklepu gdzie kupiłem rower: przyjedź pan, coś pomyślimy.

Tylko na razie nie będę mógł się tam udać i szukam czegoś w necie:/

 

Dzięki za uświadomienie:)

Odnośnik do komentarza

Jesteś pewien, że nie ma otworów mocujących?

Sprawdź czy nie masz z tyłu goleni otworów zaślepionych jak na zdjęciu poniżej:

f7cecffddbfc528c6118da87c5e93ea5.jpg

 

Generalnie do amora Suntour będziesz potrzebował adaptery.

SKS takie ma w ofercie...21cdafb1aa46f2127471733532617a0e.jpg0f3fa52c90a3a467d3a02ede14765e19.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Właśnie takie coś dziwnego tam mam. Zaślepki co nie wiedziałem do czego służą. Te adaptery  to sprytna rzecz:) Stąd tekst ze strony sklepu: przyjedz pan coś pokombinujemy. Dzięki wielkie za pomoc:]

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

I jak poszło ?

 

Zakupiłem z partyzanta na szybko takie http://simpla.pl/index.php/pl/blotniki-k2/item/20-ubiquit-urban-sdsale jeszcze nie montowałem. Trzeba będzie kupić jeszcze chęci bo już cztery dni i leżą. Zakup wyglądał tak. Wpadłem do sklepu i powiedziałem, że chcę błotniki do Crossa Unibike (Viper). Gość pokazał mi jakieś za 36,90. Nie zwróciłem dokładnie uwagi na tzw. markę bo na samych błotnikach jest napisane UBIQUITSDL46 URBAN

Opakowanie to tak naprawdę spięte wszystko opaskami zaciskowymi, w woreczku śruby, adaptery itp. a nazwa producenta z jednej strony zaklejona etykietą sklepu a druga strona nie widoczna bo z odwrotnej strony i wszystko spięte. Dzisiaj się przyglądam i widzę Simpla. Wchodzę na ich stronę www i te błotniki są typu miejskiego. W sumie ok bo na warunki jesień-zima-wczesna wiosna wolę pełne. W tych warunkach wsiądę na rower sporadycznie i raczej w las ale zobaczę i okaże się czy błotniki dadzą radę.  

Odnośnik do komentarza

Kupiłem

SIMPLA 28 700 UBIQUIT 9K SDL

Zamontowane dzięki instrukcji na you tube;) Spełniają swoje zadanie doskonale. Z przodu musiałem przyciąć druty i wymienić śrubkę z tyłu na mniejszą.

 

b16703524b649def.jpg

Cały z błotnikami.

 

cbe53a36bc1978f6.jpg

 

Mocowanie z przodu. Muszę wymienić bo kiepsko wygląda.

 

65bb3ec685646ad3.jpg

 

Z tyłu ta śrubka była za długa. Nie chciałem ściągać koła.

 

Jak na zakup za 37 złotych sprawdzają się znakomicie:}}

Odnośnik do komentarza

Napisz po montażu co i jak.

Ja kupiłem do Cube Cross, Ubiquit SDL chameleon i niestety nie pasowały:(

Na szczęście dało się je zamontować do żonkowego cross'a od Ghost'a.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zacząłem ale nie skończyłem i możliwe, że nie skończę. Widzę, że inni swoje zamontowali z sukcesem. Inny model i możliwe, że zawartość.

Instrukcja kiepska. Na stronie producenta w sumie instrukcji brak. Wspomniany filmik niewiele mówi i nie ukazuje wielu szczegółów. Może się podobać jeżeli błotniki pasują prawie idealnie. Patrząc na ilość i rodzaje części człowiek nie wie co gdzie i jak tak naprawdę użyć. Na przykład trochę wyżej @panbies zamontował ale ciąć i kombinować musiał. Błotniki na wierzchniej stronie mają w szczelinach karby które niby stabilizują uchwyt ale przesunięcie tego to masakra. Przedni drut usztywniający u mnie będzie wymagał cięcia. Z tyłu będę musiał kombinować dwie śruby bo nie pasują rozmiarowo (fi otworu w ramie). Ze względu na czas i robi się zimno, plastik sztywnieje i pewne elementy są bardziej podatne na zniszczenie. Rower raczej będzie teraz zimował to dam sobie raczej spokój. Za tą zabawę przy słabym zapleczu najlepiej robić wcześniej gdy jest ciepło. 

https://imgur.com/a/PpYsD

 

@panbies bejtam o jeszcze parę dokładniejszych fotek punktów mocowania.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem ale nie skończyłem i możliwe, że nie skończę. Widzę, że inni swoje zamontowali z sukcesem. Inny model i możliwe, że zawartość.

Instrukcja kiepska. Na stronie producenta w sumie instrukcji brak. Wspomniany filmik niewiele mówi i nie ukazuje wielu szczegółów. Może się podobać jeżeli błotniki pasują prawie idealnie. Patrząc na ilość i rodzaje części człowiek nie wie co gdzie i jak tak naprawdę użyć. Na przykład trochę wyżej @panbies zamontował ale ciąć i kombinować musiał. Błotniki na wierzchniej stronie mają w szczelinach karby które niby stabilizują uchwyt ale przesunięcie tego to masakra. Przedni drut usztywniający u mnie będzie wymagał cięcia. Z tyłu będę musiał kombinować dwie śruby bo nie pasują rozmiarowo (fi otworu w ramie). Ze względu na czas i robi się zimno, plastik sztywnieje i pewne elementy są bardziej podatne na zniszczenie. Rower raczej będzie teraz zimował to dam sobie raczej spokój. Za tą zabawę przy słabym zapleczu najlepiej robić wcześniej gdy jest ciepło. 

https://imgur.com/a/PpYsD

 

@panbies bejtam o jeszcze parę dokładniejszych fotek punktów mocowania.

Te przesuwane uchwyty do śruby mocującej błotnik zakładasz w węższym miejscu błotnika i się ekstra przesuwają.

Zdaje się, że to jest to miejsce:

705540fd14645c73.jpg

 

Druty z przodu trzeba obciąć bo w zestawie jest kilka elementów do różnych typów mocowań tych błotników. Zależy od roweru.

Odnośnik do komentarza

178b45a70d122279.jpg

Mocowanie błotników z przodu. Niebieski kolor to ten element wkręcasz w otwór zaślepiony na amortyzatorze. Zielony element wkręcasz do tego elementu zielonego. To zielone trzyma druty od błotnika. Jak przymierzysz to zobaczysz że trzeba będzie trochę obciąć jakimś brzeszczotem.Które śrubki to sam musisz wykombinować.Do mocowania tylnego błotnika dołożyłem swoją śrubkę bo te  w zestawie są za długie a nie chciałem zdejmować koła. Na tym moim poprzednim zdjęciu myślę, żebardzo dobrze widać mocowanie drutu od przedniego błotnika.

Odnośnik do komentarza

Te przesuwane uchwyty do śruby mocującej błotnik zakładasz w węższym miejscu błotnika i się ekstra przesuwają.

[...]

To wiem tylko potem natrafiam na powierzchnię ząbkowaną w rowkach prowadzących na zewnątrz błotnika i tam jest problem z przesunięciem. Na moim zdjęciu widoczne po prawej stronie. Przepraszam za jakość zdjęć ale 99% to klatki z mojego filmu nagrywanego w 720P. Drut domyśliłem się że będzie do przycięcia lub wyginania ale wcześniej nie byłem specjalnie do tego przygotowany..

 

wmJv0TTm.jpg

 

Adaptery które zaznaczyłeś na niebiesko były już jasne w instrukcji. Po prostu na pierwszy rzut i pośpiech nie jest to wszystko zbyt intuicyjne tym bardziej, że wiele tych klocków wymaga kombinowania w tym wspomniane śruby. Mam dwa miejsca w ramie roweru w których średnica jest za mała względem śrub w komplecie z błotnikami.

 

SQBgUE6m.jpg

 

ha9OvYdm.jpg

 

Sumując. Odłożyłem działania typu cięcie ze względu na czas i niepewność czy to na pewno spasuje. Nie powinno się do tego zabierać pod presją czasu i pogody.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...