Skocz do zawartości

Cross - Cube, Giant lub inne do 800 Euro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowilem powrocic na rower po kilkuletniej przerwie. Niestety moj kilkunastoletni Author Solution SX (2004) mimo odświeżenia nie nadaje sie zbytnio do dlugich tras, a wysilek, czas  i koszt poswiecony na to bedzie nieadekwatny do rezultatu.

* wymiana opon + klockow

* naprawa napedu

*centrowanie obreczy

Najwiekszy problem to jednak pozycja, ktora na tym MTB, powoduje ze cierpna mi nadgarstki przy dluzszej jezdzie (wymienilem mostek na krotszy i wiekszym skosie, poprawa jest ale nadal nie to), a opony maja wyjatkowo duze opory toczenia na drogach utwardzanych jak lasy i asfalt. Pomysl wpadl, aby kupic nowy ale tym razem crossa.

 

Jako, ze tu gdzie mieszkam (Niemcy) pojawiaja sie rowery juz na rok 2018, moge miec nastepujace tegoroczne modele za kwote w okolicach 700-800 Euro.

 

1) Cube Cross Pro (2017)

2) Giant Roam 0 Ltd (2017)

3) Giant Roam 1 Disc (2018)

4) Radon New Scart 7.0

 

Na tych rowerach siedzi mi sie najwygodniej. Pozostaje kwestia osprzetu i tutaj potrzebuje waszej porady.

 

 

Orakan 5 mimo ze swietny ze wzgledu na serwis, gwarancje niestety nie wchodzi w gre. Na pewno bede chcial zamontowac pelne blotniki, bo mi sie podobaja i musze kupic nowy kask i oswietlenie. Na to mam osobny budzet.

 

Dzieki z gory i pozdrawiam wszystkich.

Salata

 

Odnośnik do komentarza

cube ma trochę lepsze przerzutki, ale uważam, że roam ma absolutnie wystarczające. Spróbuj też poczytać o ciężarze, tylko porównywalnych rozmiarów ram (gdzies kiedyś chyba czytałem, że cube ma ciężkie ramy).

 

Roam ma świetną geometrię ramy i fajne rozmiary to potwierdzam, ale nie mam porównania z cube-m.

Odnośnik do komentarza

Cube już nie ma niestety. Cross Pro został sprzedany a dostawa 2018 dopiero pod koniec września. Dzisiaj idę się przymierzyć do Roam 0 i pocisnę ich o rabat.

 

Szkoda, ze Radon sprzedawany jest tylko wysyłkowo, bo wizualnie mi się najbardziej podoba. Jednak wolałbym się najpierw przymierzyć nim coś kupię.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Pojeździłem trochę na Romie dzisiaj dłużej i dawno tak niewygodnego siedziska moje 4 litery nie miały. Przy zakupie będę musiał wymienić siodełko. W crossach tej klasy takie g&€@$ dali, ze aż ciężko uwierzyć. To nie jest rower wyścigowy. Będę musiał wymienić na coś znacznie wygodniejszego. Jakieś rekomendacje? Do tego jeszcze jakieś fajne stylowe matowe błotniki i będzie ten rower wyglądał.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pojeździłem trochę na Romie dzisiaj dłużej i dawno tak niewygodnego siedziska moje 4 litery nie miały. Przy zakupie będę musiał wymienić siodełko. W crossach tej klasy takie g&€@$ dali, ze aż ciężko uwierzyć. To nie jest rower wyścigowy. Będę musiał wymienić na coś znacznie wygodniejszego. Jakieś rekomendacje? Do tego jeszcze jakieś fajne stylowe matowe błotniki i będzie ten rower wyglądał.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A gdzie ty jeszcze masz w sprzedaży Roama 0 z 2017??? Ja już od 3 tygodni tych rowerów nigdzie nie mogę namierzyć!

Odnośnik do komentarza

W Niemczech, kilka jeszcze maja, ale trzymaja sie cen mocno. Szczegolnie, ze sa to recomendowane przez producenta, co jest dziwne.

 

Z drugiej strony 800 Euro (3400 pln) za ten rower to cena w porzadku chyba? Za ile ten rower w sklepie w PL mozna "wyrwac"? Nie wiem czy sie zdecydowac na Radona Scart Light 9 (~900E czyli 3800 pln). Pytanie do was czy warto doplacac? Jest 1kg mniej, ale czy sprzet jest warty roznicy w cenie? 

 

Eksploruje miedzy czasie temat graveli, zamiast crossa (mam deadline zakupu do konca wrzesnia) i musze powiedziec, ze ten typ roweru jest fajny, szczegolnie Allroad Gianta, ale cena tez znacznie wyzsza. W Giancie podobaja mi sie podwojne klamki. Czy jakis inny producent w tej kategorii cenowej ma rozwiazane polozenie klamek podobny sposob?

 

pozdrawiam

Salata

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.09.2017 o 17:02, salata napisał:

W Niemczech, kilka jeszcze maja, ale trzymaja sie cen mocno. Szczegolnie, ze sa to recomendowane przez producenta, co jest dziwne.

 

Z drugiej strony 800 Euro (3400 pln) za ten rower to cena w porzadku chyba? Za ile ten rower w sklepie w PL mozna "wyrwac"? Nie wiem czy sie zdecydowac na Radona Scart Light 9 (~900E czyli 3800 pln). Pytanie do was czy warto doplacac? Jest 1kg mniej, ale czy sprzet jest warty roznicy w cenie? 

 

Eksploruje miedzy czasie temat graveli, zamiast crossa (mam deadline zakupu do konca wrzesnia) i musze powiedziec, ze ten typ roweru jest fajny, szczegolnie Allroad Gianta, ale cena tez znacznie wyzsza. W Giancie podobaja mi sie podwojne klamki. Czy jakis inny producent w tej kategorii cenowej ma rozwiazane polozenie klamek podobny sposob?

 

pozdrawiam

Salata

Cena 3400 to chyba cena bez wyjścia bo tych rowerów już nie ma. W Polsce kosztowały 3599 a nowe 2018 na oponach bezdęntkowych kosztują 4299!!! 700 zł różnicy. Radon super sprzęt, mam ten sam dylemat ale u mnie zdecydowała kwestia przekroku. W L Radon ma 83 cm a Giant 780 to duża różnica. Radon po prostu ma za wysoką ramę. Trzeba sie przymierzyć i tyle. Gravele i przełaje dą fajne ale dla mnie za wąskie kierownice. 

Odnośnik do komentarza

Koledzy potrzebuje szybkiej porady. Na tapecie mam obecnie Giant Anyroad 2 2017 za kwote 750Euro/3150 zl, cena bardzo kusi, bo rower wydaje sie zacny i ma super geometrie. Niska masa i super sie nada an trasy jakie mam w planach przejechac (asfalt, ubite sciezki i odrobina lasu). Obawiam, sie, tylko ze promocja sie szybko skonczy, wiec tutaj prosba do was, czy obecnie warto. W tej samej cenie moge miec model Anyroad 2 z 2016. Pytanie tylko ktory lepszy?

 

pozdrawiam

Salata

Odnośnik do komentarza

Cóż, zamówiłem przed chwilą AnyRoad 2 2017. Kwota była zbyt atrakcyjna. Reszta zostanie wydana na akcesoria oraz pewnie sztycę wymienię na karbonową bo zależy mi na oszczędzeniu kręgosłupa. Do tego pewnie nowe siodło, błotniki i oświetlenie. Dzięki za pomoc, bo mnie zmotywowała do dalszych poszukiwań.

 

 

Tapnięte z japka.

Pozdrawiam

Salata

Odnośnik do komentarza

Cóż, zamówiłem przed chwilą AnyRoad 2 2017. Kwota była zbyt atrakcyjna. Reszta zostanie wydana na akcesoria oraz pewnie sztycę wymienię na karbonową bo zależy mi na oszczędzenia kręgosłupa. Do tego pewnie nowe siodło, błotniki i oświetlenie. Dzięki za pomoc, bo mnie zmotywowała do dalszych poszukiwań.

 

 

Tapnięte z japka.

Pozdrawiam

Salata

I super. Gratuluję szybkiej decyzji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...