Skocz do zawartości

Wybór opony do roweru crossowego.


ArturB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do wymiany opon. Obecnie jeżdżę na Schwalbe Land Cruiser Plus 28x1,6 i chciałbym przy tej marce i przy tej szerokości gumy pozostać. Zastanawiam się nad kupnem Marathon Plus Tour lub Marathon Mondial.

Moje pytanie, czy faktycznie ta super wkładka użyta w oponach Marathon zapobiega przebiciom dętki. Moje obecne opony też mają jakąś wkładkę i z tą ochroną to różnie bywało, zwłaszcza zimą.

Rower crossowy, miesięczne przebiegi to 800-1000 km. Głównie asfalt, sporadycznie jakieś szutry.

Odnośnik do komentarza

W poprzednim sezonie jeździłem na Schwalbe Silento 28x1,6. Fakt, są lekkie i nieźle trzymają rower. I ponoć nawet mają wkładkę antyprzebiciową. Ponoć, bo ja zaliczyłem przez ~1700km sześć flaków, złapanych w mieście, zazwyczaj wkładkę pokonywał drobny kawałek szkła. Powietrze schodziło powoli, flaka znajdywałem następnego dnia, kiedy chciałem wyjechać z garażu.

 

W tym sezonie jeżdźę na Marathon Plus Tour (ten sam rozmiar), przejechane 3200km, w bardzo różnych warunkach. Żadnego przebicia !!! 

Faktem jest, że Marathony są sporo cięższe. Można za to pakować do nich 6bar. 

Ale przede wszystkim wkładka antyprzebiciowa na pewno jest i na pewno dobrze działa, a i bieżnik zużywa się nieporównywalnie wolniej.

 

I jeszcze jedno:

Pomimo takiego samego rozmiaru, Marathony są wyraźnie węższe niż Silento.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...