Skocz do zawartości

Romet orkan 1 2015 szary /upgrade/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam rower Romet orkan 1 2015, niestety jest on na osprzęcie Shimano tourney i zamiast kasety jest wolnobieg Shimano tz21, chciałbym więc wymienić Koło z piasta pod kasetę np takie http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6692674510, moje pytanie to czy takie kolo + kaseta poprawi komfort jazdy tzn lepsza zmiana biegów, kultura pracy szybkość jest tam kaseta 11-32, chciałbym ogólnie powymieniac pare rzeczy więc możecie podsyłać konfigurację co by można ulepszyć w tym crossie od rometa

Odnośnik do komentarza

Podstawowe pytanie, ile możesz przeznaczyć na upgrade? A co do koła, ja bym sobie to koło darował. Po pierwsze, obręcz nie jest oczkowana, po drugie szprychy ocynk, po trzecie piasta na kulkach. Szukaj czegoś na obręczy oczkowanej ze szprychami z nierdzewki (srebrne nie czarne) i najlepiej gdyby piasta była na łożyskach maszynowych np. Novatec. Koła się kupuje na całe lata. Napisz też ile km rocznie robisz bo to też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar wydać jak naj mniej ale jednak poprawić komfort jazdy, dodam że jeżdżę mało tylko z pracy do pracy jakieś 20-30min dziennie ewentualnie do sklepu czy centrum miasta, żadne wycieczki po 50 km. Nie muszą to być części z najwyższej polki, a rower też nie jest jakiś super bo kupiłem go nowego za niecałe 900zl więc pakowanie drogich podzespołów mija się trochę z celem,celuje raczej w średnia półkę tak aby miło się jeździło.

Odnośnik do komentarza

Poprawić szybkość możesz zmieniając oponki i pracując nad kadencją. Płynniejsza zmiana biegów zależy głównie od manetek, potem pancerzy i linek oraz przerzutek.Zmieniając wolnobieg 14-28 na kasetę 11-32 zyskasz po prostu szerszy zakres przełożeń i lepsze ich dopasowanie do swojego stylu jazdy.Jeśli w tym momencie jadąc na 3x7 czyli 48x14 brakuje Ci biegów i czujesz że mógłbyś pojechać szybciej, to tak, zmiana coś da. Co do tego kółka z linku to ono jest z kasetą 8s więc musiałbyś też wymienić prawą zmieniarkę i tylną przerzutkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...