Skocz do zawartości

Author Classic - mam 400 zł na upgrade. Co kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum, to mój pierwszy post i pytanie.

 

Mam Authora Classic od wiosny 2016. W tamtym roku przejechałem nim 1000 km, w tym roku wyjdzie ok 2000 w tym pierwsza tygodniowa wyprawa z sakwami. Po kupnie bagażnika, sakw, wymianie siodełka, kupnie  SPD z butami mam jeszcze ok 400 zł na ulepszenia. Co możecie polecić? Rower jest na podstawowym sprzęcie, ale ma bardzo wygodną dla mnie ramę i pewnie spędzę z nim wiele lat.

 

Link do roweru: http://www.mbike.pl/author-classic-2015-rower-crossowy-szaro-czarno-b,3,9458,27580

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Osprzęt: 

RAMA: aluminium 6061 700c

WIDELEC: RST Neon ML (60 mm) blokada skoku

STERY: PRESTINE Integrated 1-1/8"

KORBA: SUNTOUR NEX-T208 48-38-28 (170/ 175 mm)

OŚ SUPPORTU: SUNTOUR XCT monoblok

PRZERZUTKA PRZEDNIA: SHIMANO TX51 (34,9 mm)

PRZERZUTKA TYLNA: SHIMANO Acera

MANETKI: SHIMANO Acera (24)

KASETA: SHIMANO HG31-8 11-32 (8)

ŁAŃCUCH: KMC Z72

PIASTY: QUANDO 32 otwory

HAMULCE: TEKTRO 855

DŹWIGNIE HAMULCÓW: SHIMANO Acera

OBRĘCZE: AUTHOR Argon Cross 32 otwory

SZPRYCHY: stalowe

OPONY: AUTHOR Speed Master 700 x 42c

Odnośnik do komentarza

Miałem crossa z tej półki cenowej na bardzo podobnym osprzęcie. Pierwsze co, to wymieniłem opony z Innovy na Schwalbe, bo nie mogłem znieść tego dziadostwa. Później poszła do wymiany ciężka i niewygodna kierownica wraz z gripami, które wymieniłem na piankowe. Te standardowe gumowe to była bolączka dla dłoni. Do domowego warsztatu zapasową dętkę, olej, łyżki, zestaw naprawczy z łatkami, zestaw kluczy, dobra pompka topeaka, żeby się nie denerwować.

No i kask- rzecz niedoceniana, a bardzo istotna.

Odnośnik do komentarza

Ja crossem jeżdze 90% asfalt i mam opony 700x38c a i tak planuje zejść jeszcze na 700x35c. Po ciężkim terenie nie jeżdze, jak zjade z asfaltu to na szuter albo polną ścieżke.

Tak jak kolega wyżej pisał, może zainwestuj w jakieś podstawowe graty no i kask ważna sprawa. Ulepaszając jakiś element napędu o oczko wyżej, nawet nei zauważysz róźnicy.

Odnośnik do komentarza

Mam 700x40C w crossowym rowerze, waga ok 80kg, bez sakw itp, na twardym jest dobrze, natomiast na miekkich lub lużnych nawierzchniach słabo, rzuca sprzetem dość mocno, ciężko utrzymać kierunak, slizga się. Na pewno część winy leży po stronie opon, slick Overdrive II.

Być moze kompromisem jest 40 slick jak u mnie lub cieńszy ale semislick.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...