Skocz do zawartości

[do ok.2800zł] MTB XC na leśne trasy i singletrack dla niskiej osoby o wadze 49kg


Rekomendowane odpowiedzi

Ad rem:

1. Wytrzyj, skoro wystaje, to i tak niczego nie smaruje. Zbiera tylko brud.

2. Możesz, ale nie musisz wycierać goleni. Lepiej jednak dbać aby były czyste. Smarować niczym nie musisz, są smarowane wewnątrz dolnych lagów.

3. Tłumienie powrotu ma za zadanie przywrócić wideł do stanu neutralnego (sprzed ugięcia) w takim czasie aby był on gotowy na kolejne ugięcie. Innymi słowy zbyt wolne tłumienie - amor się ugina i nie daje rady wrócić, tym samym każda nierówność powoduje, że ugina się coraz głębiej. I odwrotnie, za szybkie tłumienie - wideł odbija. Musisz sam to wyczuć.

4. Często łańcuch jest zabezpieczony smarem, który ma niewiele wspólnego ze smarowaniem łańcucha w czasie eksploatacji. Zdejmij łańcuch, wymyj, nasmaruj, ale nie żadnym smarem (smar + piach, kurz itp. = pasta ścierna) tylko oliwką np. rohloff. Do mycia używam np. benzyny ekstarkcyjnej, albo specjalnych płynów do czyszczenia łańcucha - takich do maszynek.

Odnośnik do komentarza

Wyczyscilem tą benzyną i nasmarowalem tym ed do smarowania łańcuchów i okropnie zaczel halasowac naped podczad pedałowania i zaczely przeskakiwac zebatki. Co zrobić? Oddac do lokalnego serwisu czy próbować cos samemu zrobić? Dodam że nie wiem czy ja coś zrobilem czy tak juz jest ale spinka od lancucha się rozdziela gdy tylko lekko ja nacisne.

Odnośnik do komentarza

okazało się ze troszeczkę źle założyłem łancuch i ocierał o taką blaszkę w tylniej przerzutce. Jestem po pierwszej jezdzie w miescie+ ubite scieżki i troche sypke w parku. Ten smar WD 40 do łańcuchów jest naprawdę niezły bo żadnego  syfu nie ma na łańcuchu, a pamiętam, że jak w poprzednim rowerze pozostawiłem smar fabryczny i jechałem tą samą trasą to prawie cały łańcuch był piachu i jakichś brudach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...