Skocz do zawartości

Rower crossowy męski 1500-2000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie zaznaczę ze wiele podobnych wątków widnieje jednak nie znalazłem w nich wszystkich odpowiedzi na moje dylematy. Mam 183cm, 81kg wagi i szukam roweru do jazdy po ścieżkach i utwardzonych nawierzchniach do pracy, wiec wybieram rower crossowy. W zaprzyjaźnionym sklepie zaproponowano mi Kellys Cliff 30, w dość dobrej cenie bo za model 2017 1500zl, przejechałem się na nim i powiem szczerze ze dobrze mi się jechało, rower wizualnie tez mnie zadowala. Jednak czytając wiele opinii expertow, Kellys to firma która ląduję slaby osprzęt i lepiej kupić Kands który za te same pieniądze daje lepsza specyfikacje. Większość tych opinii odnosi się jednak do modeli z roku 2016 wiec pytanie czy w modelach z roku 2017 nadal panuje taka zależność i czy wiele się one zmieniły czy lepiej zaoszczędzić i kupować modele 2016. Dodatkowo czy mógłby mi ktoś powiedzieć cy modele Cliff 50, 70, 90 za warte dopłaty, bo znalazłem w dobrej cenie model Cliff 70 z 2016 roku i sie zastanawiam czy lepiej kupić tegorocznego Cliff 30 czy zeszłorocznego Cliff 70(podobna cena). Byłbym wdzięczny jakby ktoś rozwiał moje wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Rowery takich marek  jak Kands, Spartacus, Lazaro, Eries, Remiro to budżetowe rowery a ich pojawienie się na rynku ma tą sama geneze. Polskie firmy skłądające rowery z krótką historią, mało znane marki nie mające jeszcze renomy, głównie internetowa droga dystrybucji i bardzo korzystne ceny w stosunku do specyfikacji rowerów.

A duże znane marki z renomą na całym świecie, to wiadomo za co się dopłaca.

Więc tutaj się nic nei zmieniło, dalej Kands i wypisana wyżej spółka biją na głowe cenowo Kellysa w kategori "cena-osprzęt"

Ja jeżdze obecnie crossem Kandsa dokładnie Maestro, do twoich wymagań zdecydowanie by wystarczył.

Odnośnik do komentarza

Rowery takich marek  jak Kands, Spartacus, Lazaro, Eries, Remiro to budżetowe rowery a ich pojawienie się na rynku ma tą sama geneze. Polskie firmy skłądające rowery z krótką historią, mało znane marki nie mające jeszcze renomy, głównie internetowa droga dystrybucji i bardzo korzystne ceny w stosunku do specyfikacji rowerów.

A duże znane marki z renomą na całym świecie, to wiadomo za co się dopłaca.

Więc tutaj się nic nei zmieniło, dalej Kands i wypisana wyżej spółka biją na głowe cenowo Kellysa w kategori "cena-osprzęt"

Ja jeżdze obecnie crossem Kandsa dokładnie Maestro, do twoich wymagań zdecydowanie by wystarczył.

Dzięki wielkie za odpowiedz :) a wiesz może czy rowery Kands sa w jakiś sklepach stacjonarnych, żeby nim testowo pojeździć(Warszawa)? Dodatkowo zastanawiam się nad rozmiarem ramy bo testowany Cliff był 19" i dobrze się na nim czułem, mając siodełko na wysokości kierownicy, przy moim wzroście i typie roweru nie ma co się pchać w 21" ?

Odnośnik do komentarza

Z rowerów allegrowych mi teraz najbardziej odpowiadałby Eries.

Sam byłem przed takim wyborem i wybrałem spartacusa 4.0, ale tak naprawdę tylko i wyłącznie dlatego, że jako jedyny, ten sprzedawca umożliwił mi wymianę podzespołów już w sklepie ( a w zasadzie u producenta). Wymieniłem amortyzator na widelec i korbę na Alivio z Hollowtech II. Nie musiałem bawić się w sam w wymiany zakupy i sprzedaże odzyskanych elementów.

Wizualnie bardziej podoba mi się Eries (przede wszystkim zgrabniejsza rama). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...