Skocz do zawartości

Wymiana obu kol wraz z osprzetem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam do Was kilka pytan - posiadam rower trekingowy Trek 4400 z 21 przerzutkami (7 i 3) i potrzebuje wymienic tylne kolo, a skoro jest taka koniecznosc to postanowilem wymienic oba kola. Moje pytania sa nastepujace: jaka kola sa najlepsze i lekkie relatywnie to ceny? Czy moge wymienic rowniez przerzutki zwiekszajac ilosc przelozen z tylu z 7 na 8? Czy moge rowniez zmienic hamulce z klasycznych na tarczowe jesli tylko takie pasuja do kol? Czy jestem w stanie to zrobic samodzielnie?

Z gory dziekuje za pomoc.

Rafal

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze określ ile na to wszystko możesz wydać pieniędzy. 

Rozumiem, że musisz wymienić całe koło. Postaraj się, aby piasta w nowym kole była z bębenkiem. 

Przerzutkę możesz wymienić na większą ilosć przełożeń, ale wtedy dochodzi wymiana manetki, ponieważ obecna nie obsłuży 8 biegów.

Aby móc wymienić hamulce, musisz mieć specjalne otwory w ramie i widelcu oraz piastę umożliwiającą mocowanie tarczy.Określ się, czy mają być do hamulce hydrauliczne czy mechaniczne. Myślę, że nie ma sensu zmiana hamulców na hydrauliczne, zwykłe mechaniczne wystarczą. Lecz zastanów się jakie wolisz. Krótko mówiąc hamulce hydrauliczne są trudniejsze w konserwacji, droższe i bardziej skompikowane w porównaniu do mechaników.

Ogólnie może wyjść to trochę drogo. Wrzuć zdjęcia swojego roweru ;)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jest to trek o napędzie 3x7, to zapewne jest już staruszkiem i może nie mieć mocowania pod hamulce tarczowe, tylko piwoty pod vki. Żeby zastosować tarczówki musisz mieć odpowiednie mocowania w ramie (tylny) i widelcu(przedni) oraz piasty dostosowane do montażu tarczy. Są niby adaptery na tylny trójkąt ramy na mocowanie hamulca tarczowego, ale jak to się sprawdza to nie wiem. Generalnie skórka nie warta wyprawki.

Odnośnik do komentarza

Super! - Wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, dzięki którym wiem że muszę znaleźć inne koła pod klasyczne hamulce.

W planie mam do wydania ok 150 £ bo mieszkam na terenie UK. Rower rzeczywiście ma już swoje lata ale poza kołem jest ciągle sprawny,a wymianę planuję na przyszły rok na zupełnie inną klasę. Póki co codziennie robi po 30-40 km.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...