Skocz do zawartości

do 1500 szosowy lub mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jak w temacie poszukuję roweru do 1500 złotych. Ostatnio miałem hexagona x6 ale oddałem mojej lubej. Czas przesiąść się na coś innego. Z racji na to że mieszkam prawie przy fabryce Kross nie istniała dla mnie inna marka. Krótko mówiąc nie znam się na rowerach. Jeżdżę głównie asfaltem. Mierzę 192 cm i ważę 80kg. Hexagona miałem w ramie XL i jeździło się bardzo wygodnie. Wybrałem: 
-Kross Level R1 2016 

-Kross Hexagon R2/R3

 

Jakieś propozycje innych marek? Albo który z tych? Kupię w ogóle coś lepszego od x6 w tej cenie? 

Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Jak w temacie poszukuję roweru do 1500 złotych. Ostatnio miałem hexagona x6 ale oddałem mojej lubej. Czas przesiąść się na coś innego. Z racji na to że mieszkam prawie przy fabryce Kross nie istniała dla mnie inna marka. Krótko mówiąc nie znam się na rowerach. Jeżdżę głównie asfaltem. Mierzę 192 cm i ważę 80kg. Hexagona miałem w ramie XL i jeździło się bardzo wygodnie. Wybrałem:

-Kross Level R1 2016

-Kross Hexagon R2/R3

Jakieś propozycje innych marek? Albo który z tych? Kupię w ogóle coś lepszego od x6 w tej cenie?

Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Szosowy lub mtb ? motorower, czy ciężarówka :)

 

Szosowe to tylko używki na przeciętnym osprzęcie, ale nie bardzo rozumiem tego jak można napisaç szosowy lub mtb ? rozumiem pytanie, mtb, czy cross, cross, czy szosa. Zastanów się jaki typ roweru potrzebujesz. MTB ma korbę o miękich przełożeniach i koła 29er (obecnie nie ma sensu innych kupować, bo te po prostu są najlepsze, chyba że ktoś ma 150cm wzrostu.)

ciężkie koła na szerokich, mocno bieżnikowanych oponach. taki rower jest idealny w lesie, ale na drodze nie ma szans, crossem, a co dopiero z szosą. cross ma korbę turystyczną. Szosa to bezkompromisowy zjadacz crossow i trekkingów, a szczegolnie MTB na asfalcie. Głownie przez pochyloną pozycje, cienkie lekkie, gładkie i mocno pompowane opony. Sam zdecyduj co potrzeba.

Odnośnik do komentarza

Hehe szosowe za drogie to fakt. Patrzyłem na Triban 500. On niewiele przekracza ten budżet. Nie mam takiej wiedzy jak ty dlatego tu napisałem. Decyduję się na MTB. W lesie nie bywam wcale. Głównie jeżdżę asfaltem. Nie jeżdżę profesjonalnie dlatego nie przesadzajmy. Chcę dobry rower który da radę na szosie. Hexagon x6 był bardzo dobry mimo że szosówką nie jest. ;) 

Odnośnik do komentarza

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-btwin-triban-520-rozmiar-l-CID767-IDjy2mp.html

 

masz 90km. nowy kosztuje 1999 w decathlonie, ale facet peenie go sprzeda za 1500 lub może nawet za 1400zl jak go ładnie poprosisz. Rower ma już przyzwoity osprzęt na korbie holowtech 2 z 3ma biegami z przodu, co Dla Ciebie będzie na + bo wjedziesz tym rowerem wszedzie. za tą kase nie dostaniesz nic lepszego, a te co wyżej wymieniłeś to niestety kiepski pomysł. Bardzo słabe rowery.

Odnośnik do komentarza

Jak coś pisz, ale nikt Ci tematu od razu nie zamknie. Z z rozmiarem ramy to najlepiej sprawdz po prostu w decathlonie gdzies w okolicy zanim się umówisz z facetem dla pewności. Zdania i odczucią są różne, a szkoda żebyś jechał 90km jeśli na miejscu rower Ci nie spasuje. Teoretycznie na stronie producenta pisze że L jest do 186 wzrostu

 

(L, 58cm, koła 700mm ( 28"), wzrost użytkownika: 180cm-186cm

XL, 60cm, koła 700mm (28"), wzrost uzytkownika: 182cm-200cm)

Ja bym od razu nie skreślał rozmiaru L, bo to wszystko zależy od długości rąk, nóg itd. Najlepiej przejechac się do najblizszego decathlonu i sprawdzić, cxy rower pasuje. Na YT są filmy jak wygląda za mała rama, czy za duża. Sprawdz to. Jeśli ten rower będzie dla Ciebie za mały to ppszukamy jeszcze czegoś.

Odnośnik do komentarza

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-felt-z95-58cm-2015-CID767-IDkDcna.html

 

nic specjalnego (Moim zdaniem btwin troche lepsxy, ale ten tez przyzaoity jak na 1500zł. koleś z warszawy. Marki i warszawe masz obok siebie. Najlepiej by było jak byś udał się do najblizszego sklepu rowerowego i przymierzył się do rowerów szosowych i porozmawial z sprzedawcą. Wtedy będziesz miał jakiś punkt odniesienia co do rozmiarów ram. Nastepnie udaj się do miejscowosci mark, zobaczyc btwina, bo jedt lepszy i jak Ci rama bardzo nie spasuje to wtedy do warszawy zobaczyc felta (stan techniczny, bo rozmiarowo na pewno nie będzie za mały) osobiście preferuje mniejszą rame szosową niż większą tzn. Moj rozmiar to M, ale jak bym mial wybierać to wolałbym S niż L. W tym btwin jest mostek 110mm. W razie wu założysz 130mm i będzie dobrze. Mostek to groszowa sprawa.

Odnośnik do komentarza

A jeśli odrzucimy szosę na przykład? To co mi pozostaje? Marzy mi się szosówka, ale budżet jakim teraz dysponuję z tego co widzę nie wystarcza. Może lepiej dozbierać kasy i przeczekać.. Ale jakiś rower mieć muszę. Oczywiście skontaktuję się z tymi dwoma typami i zobaczymy co z tego wyjdzie. Przejdę się do sklepu rowerowego, popatrzę, popytam o tę ramę co mi powiedzą. Cały czas myślę też o marce Kross i o nowym rowerze. Ostatnio brałem rower na pracownika dzięki czemu miałem 400 zł taniej. A to już jakieś pieniądze. 

Odnośnik do komentarza

Chłopie, nie rezygnuj z szosy. Szosa to nie rower.. to stan unysłu!! ;D https://www.olx.pl/oferta/kross-vento-2-0-rower-szosowy-CID767-IDkhz4Y.htmlporownywalny do tego bteina 520. kross vento 1.0 i 2.0 z nowszych roczników są bardzo słabe. btwin 520 jest bezkonkurencyjny za 1999zl nowy. Kross vento 2 za podobne pieniądze ma gorszy osprzęt. Na Twoim miejscu bym dozbierał do nowego btwina 520, bo za te pieniądze nie widzę innej ciekawej propozycji. Jak na siłe chcesz nowego krossa to kupisz evado 3.0 (4.0ok 2k.) evado 3.0. to typowy przeciętniak. To już wolałbym Kands maestro na alivio i zmieniobym korbę z kwadratu na alivio po pewnym czasie jak dozbieram PLNy. Do 1500zl są bardzo przeciętne rowery i polecam dozbierać do 2k. bo za tą kwotę idzie kupić btwina tribanta 520 lub unibike viper gts 2016. taki Unibike viper, a kross np evado 4.0 to podobna cena a duża roznica w osprzęcie. Jak jesteś uparty na markę to kupisz słaby rower. Jeśli zamierzasz jezdzic okazjonalnie to kup sobie krossa, a jeśli szukasz roweru bo chcesz jezdzić to kup btwina 520 lub unibike viper gts 2016 na full osprzecie shimano deore m610. pierwszy to szosa o przyjemnej Geometrii dla amatora, a drugi to rower crossowy, czyli kompromis pomiedzy mtb, a szosą. Jak nie jezdzisz po lesie, to ja jednak polecam Btwina. Za 1500zl da się kupić używke w dobrym stanie, bo docelowi nabywcy często mają słomiany zapał, przez co można czesto spotkac taki rower z małym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...