Skocz do zawartości

Unibike Crossfire vs. Viper? Czy warto dopłacić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie zaznaczę, że jestem laikiem, który szuka roweru do codziennych dojazdów do pracy (około 14 km w obie strony) i weekendowych wypadów za miasto ( trasy do 50 km), głównie ścieżki rowerowe i utwardzone ścieżki leśne. Trochę pogrzebałem w internetach i postanowiłem zakupić jeden z dwóch modeli Unibike, konkretnie to Crossfire GTS lub Viper GTS. Rozumiem to, że Viper jest o klasę wyżej od Crossfire, ale biorąc pod uwagę mój ograniczony budżet to czy warto dołożyć 350zł do Vipera, czy może oba rowery są porównywalne jeśli chodzi o osprzęt. Jedyne co mi rzuca się w oczy to liczba przełożeń na korzyść tego droższego ( dodam, że mój obecny rower Kross Hexagon x2 ma ich 21). Poniżej załączam charakterystyki obu rowerów znalezionych na stronie producenta. Z góry dzięki za podpowiedzi ;) .

 

Crossfire GTS pdf.

 

Viper GTS pdf.

 

 

Odnośnik do komentarza

Szczerze do jazdy jakiej potrzebujesz wystarczy Ci crossfire nie poczujesz jakiejś znacznej różnicy na korzyść Deorki. Viper jest zbudowany w większości na grupie Deore i gdyby miał już korbę na zintegrowanej osi wybrałbym Vipera i dołożył te 350zł... ale nie ma więc po co przepłacać. Na mieszance Acera/Alivio też będzie śmigał w lekkich warunkach. 

Odnośnik do komentarza

Mam taki sam zestaw, tzn. przerzutka tył (BTW. jaka ona jest piękna :wub: ) i manetka. I po roku jazdy nie mam nic do zarzucenia. Jeżdżę również tylko dla rekreacji i zabawy, tyle że MTB.

Według mnie, Twoim wymaganiom jak najbardziej sprosta CROSSFIRE i w tej sytuacji raczej bym nie dopłacał. W końcu po jakimś czasie jak go kupisz możesz go zacząć ulepszać :) I pamiętaj: nie ograniczaj się co do długości tras!! :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...