Skocz do zawartości

trekking/miasto - turystyka rodzinna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jestem nowy na forum ale po przeglądaniu internetu odnalazłem tu wiele wątków i podpowiedzi. 

 

Obecnie mam od kilku lat MTB Kross Hexagon v3 (17``) wzrost 173/174cm, długość wew nogi to 73 cm i 2 dzieci. Tutaj tez prośba o pomoc w doborze wielkości ramy. Z moich poszukiwań najbardziej optymalna byłaby 18 - oczywiście nie mogę w tym przedziale takiej znaleźć? Szukam roweru do:

- weekendowe/popołudniowe przejażdżki z dziećmi (2 i 5 lat) więc hol i siodełko (mam na tył) a nad holem myślę (krokodyl)

- sporadyczne wypady rodzinne raczej po drogach utwardzonych do kilku-kilkunastu kilometrów na ile 5 latek wydoła a z powrotem na hol!

- samotne wypady szosowe, ew jakiś park, las - lekarz kazał zacząć się ruszać. 

Stąd moje pytania:

Mój MTB mnie odpycha z uwagi na pozycję. Jak byłem młodszy było ok i jeździłem sam. Dla tego wybór padł na trekking. Budżet nawet do 2,5 tyś tylko pytanie czy jest sens? 

w Internecie jest tego wiele. Starałem się zawęzić wybór do kilku modeli (też z uwagi na wzrost raczej niewielki) nie wszyscy mają ramę 17``. Kolejność przypadkowa i w zasadzie wszystkie polskie:

1. romet wagant 4.0 albo wagant 5.0 (rocznik 2015 w dobrej cenie??? z tym że jest tam rozmiarówka ramy od wzrostu 172 - 19`` więc mam potencjalnie 1-2 cm zapasu - ała) - sentymentalnie. Przy wersji 5.0 mamy już wiele: tarczowe hamulce na których się nie zam, regulowany widelec z kierownicy (fajnie), raczej lepszy osprzęt niż u pozostałych.c

2. karbon challenger - patriotyzm lokalny (ładny), brak blokady amortyzatora

3. unibike vision - marka sama w sobie

4. lazano senatore  - rozsądek

5. kross trnas siberian - z obecnych doświadczeń nie mówię nie

6.hoprider 520 btwin - bo dostępny na półce:)

 

Nie wybieram się na wyprawy stricte rowerowe kilkudniowe (puki co). Tak jak wspominałem turystyka miejsko/weekendowa. Krajoznawcza po okolicy + 1 do 2 wypadów na wakacje. Ale lubię bajery więc jak mogę coś fajnego mieć to wolę. 

Jak widzicie dylematów mam wiele. Same typy to w zasadzie ten sam poziom cenowy i sprzętowy mniej więcej. Do estetyki aż  takiej wagi nie przywiązuję. Może być model z lat ubiegłych. Zależy mi na uniwersalności, trwałości i solidności (czyli typowy polak wydać mało mieć dużo i na długo:)) 

 

zależy mi na:

1.raczej 8-9 przełożeniach kaseta

2. lepszej amortyzacji i dobrej pozycji (komfortowej) - czy warto iść w blokadę? 

3. hamulce mogą być v-brake (tu raczej musza być)

4. lepszy osprzęt (przerzutki) - optymalny zestaw

5. Waga

6. ma zasuwać bo lubię speed. 

 

nie zhejtujcie mnie od razu:) liczę na waszą pomoc i wszelkie sugestie. 

Odnośnik do komentarza

Twoja długość nogi według tego co dopiero sam sprawdzałem wyklucza ramy 19". Romet i Unibike maja najmniejsze ramy 19" w trekkingach a tam wysokość od ziemi do ramy jest około 80-81 cm. W Krossie także w 19" ale tu są do wyboru ramy 17". W Lazaro i Spartakusie będzie to około 77 cm w ramach 17", W Northtec Bergon AL jak mi właśnie napisali jest 77 cm w ramie 18". Porównując ceny Lazaro Senatore V3, Spartakus Premier 4.0 i Northtec Bergon AL to pod względem osprzętu wypadają chyba lepiej niż Kross Trans Siberian. Dopuszczalna waga w Krossie i Northtec to 125 kg (rowerzysta+rower+bagaż). Krossy mają piekną ramę i malowanie i chyba jakościowo wypadają lepiej. Sam stoję przed trudnym wyborem pomiędzy Kross Trans Arctica a Northtec Bergon LX. Albo ładniejszy wygląd, dynamo w piaście, lepszy amor i hamulce tarczowe hydrauliczne albo lepszy osprzęt LX Deore i korba Octalink.

Odnośnik do komentarza

Zależy, który rocznik. Ja żonie zamówiłem Rometa Gazela 5.0 za 2100 z 2016 roku. Co do ramy to najlepiej przymierzyć się gdzieś w sklepie. Ja przymierzałem się do Waganta 4.0 19" i okraczyłem ramę ale przedniego koła już nie podniosłem. Jak zmierzyłem mu wysokość od ziemi do środka górnej ramy to wyszło tak 80-81 cm.

Odnośnik do komentarza

Podaję dla zainteresowanych maksymalne dopuszczalne obciążenie rowerów i inne informacje, jakie dostałem dzisiaj w wiadomościach email:

 

1. Spartakus Premier 4.0 - Maksymalne obciążenie całego roweru to 130kg

Modele na rok 2017 nie będą się różnić specyfikacją, przewidujemy je jeszcze w tym roku w takiej samej konfiguracji.

 

2. Lazaro Senatore V3 men - Bezpiecznym obciążeniem jest takie do 120kg.

Wersja 2016 będzie miała tylko inną korbę.

 

3. Northtec Bergon LX - Witam, łączna masa max 125 kg, z doświadczania wytrzymuje więcej. W roz.18" wys.od ziemi do górnej ramy wynosi 77 cm.

Jeżeli ktoś by sobie życzył hamulce hydrauliczne w tym rowerze to dopłata 300 złotych.

 

4. Romety Wagant i Gazela - Całkowita dopuszczalna waga nie może przekroczyć 130 kg

 

Dodatkowo w załączeniu zdjęcia Spartakus Premier 4.0 i Lazaro Senatore V3 men z podana wysokością od ziemi do górnej ramy i tabelka z moim porównaniem rowerów.

 

A ja dalej nie wiem co kupić. whistling.gif

 

 

https://goo.gl/photos/UKkxDd9MCzpzA2gK7

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...