Skocz do zawartości

Felga 26" i Piasta Shimano Nexus DH-3N20 dobór szprych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Nie jestem dobry w tym temacie więc muszę prosić o pomoc.

 

Zamierzam kupić Piastę Shimano Nexus DH-3N20 i w montować ją w felgę 26" problem w tym że nie wiem jakiej długości dobrać szprychy.

 

Czy wśród forumowiczów jest osoba obeznana w temacie, która pomoże mi w doborze długości?

 

Obecna długość szprych to ok 275 mm.

 

Niestety wujek google nie chciał dzisiaj ze mną współpracować i nie byłem wstanie znaleźć u niego takiej informacji.

 

Pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza

Kalkulator szprych znalazłem ale  ...

 

po podaniu wymiarów (które w większości musiałem podać po wymierzeniu na "oko") podaje mi, że obecna  szprycha powinna mieć długość 301 mm, co do rzeczywistych zmierzonych 275 mm ma się nijak.

 

Niestety, nie byłem wstanie znaleźć w sieci wymaganych przez kalkulator wymiarów, starej piasty Asses alloy AE-641, nowej Shimano Nexus DH-3N20, jak i obręczy Remerx Dragon zastosowanej w moim rowerze.

 

Bez tych wymiarów nie jestem wstanie użyć kalkulatora, bo nie wiem czy po prostu źle liczy, czy też pokazywane głupoty są wynikiem podania niewłaściwych wymiarów starej piasty oraz  niektórych felgi..

 

Pytanie zostało zadane bo być może, któryś z użytkowników instalował wspomnianą piastę z dynamem w obręczy 26", i pamięta jakiej długości szprychy kupował.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Próbowałeś może szukać informacji na stronie Shimano Polska lub ogólnie na stronach Shimano. Znajdziesz tam sewisowe zakładki, w których może będą podane potrzebne informacje. Faktycznie bez dokładnych wymiarów piasty i obręczy nie policzysz długości szprych. Dodatkowo zalecam kożystanie równolegle z dwóch różnych kalkulatorów daje to pewność poprawności obliczeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...