Skocz do zawartości

Zmienić ramę czy kupić nowy rower? (Szosowy)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Stoję przed dylematem zmiany ramy, a roweru. Postaram się opisać swój aktualny sprzęt:


-Stara rama alu focusa. Model variado expert, ale nie mam pojęcia, który dokładnie rocznik.


-wideł carbonowy focusa, ale nie pełny carbon


-mostek 80zł-nówka


-sztyca 50zł-nówka


-kierownica ritchey-grosze


-siodełko ostatnio mi pękło więc do wymiany biggrin.png


-koła wh-r550


-korba ultegra 6750


-klamki dura ace 7900


-przerzutka przednia dura ace 7900


-przerzutka tylna dura ace 7900


-kaseta ultegra  6600


-hamulce ultegra 6800


I chyba byłoby na tyle. Osprzęt ma max 1500km przebiegu. Opłaca się go sprzedać w całości i kupić nowy? za nowy mógłbym dać max 6000 i to też zależy od tego za ile stary by poszedł. Z kolei za nowy frameset mógłbym dać max 3000.


Odnośnik do komentarza

A czemu chcesz zmieniać? Coś jest nie tak? Jeżeli chodzi o kwestię opłacalności... Cóż, nie wiem ile mógłbyś dostać za swój rower, ale używane modele dość szybko tracą na wartości.

Rozejrzyj się po Allegro i OLX za ile chodzą podobne modele.

 

Za 6000 złotych nie wiem czy kupi się nowy, markowy rower z podobnym wyposażeniem, przerzutek Dura Ace na pewno nie dostaniesz w tym budżecie. Ale

daję jako przykład np. Cube Attain GTC Race Carbon: http://www.ceneo.pl/40713034;0280-0.htm#crid=90881&pid=7269
 

który obecnie jest przeceniony na 6900 zł, a wydaje mi się, że jak się poszuka, to może i taniej się znajdzie. No i teraz kwestia czy jest w ogóle sens ładować w to kasę :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...