Skocz do zawartości

Pierwszy bieg nie wchodzi na tylnim kole


Artz

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem filmy, poradniki, ale wszystkie opisują sytuacje w której łańcuch wypada z zębatki.

 

W moim przypadku gdy na manetce ustawie drugi bieg, mam drugi bieg, gdy ustawie pierwszy, nadal mam drugi.

Próbowałem regulować śrubę L. Gdy ja dokręciłem, łańcuch próbuje wejść na pierwsza zębatkę, ale nigdy tam nie wskakuje.

Kręciłem też ta śruba przy manetce,  ale powoduje ona samoistne przeskakiwanie łańcucha na innych po rożnych biegach. Nie wiadomo tez w która stronę tym kręcić. 

Jak widać jestem jeszcze zielony w tym temacie, ale nie chciałbym z jedna sprawa jechać od razu na serwis. 

 

Shimano XT, RD-M8000-DGS, ShadowPlus, 11-Speed, Direct Mount

Manetki Shimano XT SL-M8000

 

Koło zębate= zębatka, w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza

koszykiem? :P
gdzieś tam jest śruba, na imbus 3mm - ani L ani H :)- reguluje odległość kółek przerzutki od zębatek kasety, ustaw tak, żeby było kilka mm od największej. Tylko bez linki i łańcucha - będzie łatwiej i nie zniszczysz śruby

 

btw, pozycja pozioma to troszke nietrafione odnośnie przerzutki :) prawo -lewo jak już :) H to lewo L to prawo, albo odwrotnie - nigdy tego nie wiem. Manewr polega na tym, żeby kółko przerzutki było idealnie zrównane z największą i najmniejszą zębatką, po takim ustawieniu zakłądasz linkę i łańcuch i nie ma prawa nie działać ;) 

Odnośnik do komentarza

ok, póki co byłem pewien, że zmieniłeś przerzutkę, ale nie do końca wiedziałeś co i jak... ktoś sprzedał CI aż tak nieprzygotowany rower? kurde, kiepski sklep! ta wajcha, to sprzęgło - zmienia bardzo dużo - powoduje mocniejsze napięcie łańcucha. Jak jesteś z okolic Warszawy, to podjedź do mnie, do Grodziska, zrobię Ci to w 5 minut, za darmo. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...