Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze - Unibike / Marin / Scott / Giant


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Przymierzam się do zakupu roweru crossowego - budżet ok 2500

Od 2-3 tygodni przeglądam i analizuje wiele modeli i już mam ból głowy...

Oceniam generalnie pod kątem opinii nt. ramy, osprzęt oraz wizual :-)

 

Generalnie mam 3 modele które wyselekcjonowałem:

 

Marin San Rafael DS3 / Trekking/Cross / Rowery / Katalog Rowerowy 2016   - trafiłem na niego trochę przypadkiem...w promocji do wziecia za 2500. Design jest na prawdy dobry (i te linki w ramie :-))

 

Unibike Crossfire Disc GTS / Trekking/Cross / Rowery / Katalog Rowerowy 2016  -  kompromis w  cenie w stosunku do Vipera. (choć znalazłem już dobre oferty na Vipera - warto trochę dołożyc ? )

 

Rower SCOTT SUB CROSS 40 28" M 2HT 2016   - chyba najmniej mi pasuje ten model...ale próbowałem go i chodził bardzo przyzwoicie wiec nadal go rozwazam.

 

Giant Roam 1 Disc / Trekking/Cross / Rowery / Katalog Rowerowy 2016  - dodałem go jako ostatniego. Jakoś wczesniej nie zwracalem uwagi, ale ten chodzi teraz w dobrej cenie :-)

 

Rozważałem na początku jeszcze Kross Evado 5 ( http://www.kross.pl/pl/2016/cross/evado-5-0) -  po kilku rozmowach w salonach rowerowych zrezygnowałem z Krossa (w wiekszosci "sprzedawcy" odradzali...mówiąc mgliscie że ramy są bardzon słabe, itd....)  ale teraz jak analizuje ponownie, zacząłem się znów zastanawiać nad tym modelem.

 

Co do samej jazdy - 70% miasto  / 30% teren (szutry, delikatny las, itd)

 

Wszystkie te modele spelniaja moje minimum wymagań typu amortyzator z blokadą skoku, hamulec tarcza hydraulik, shimano minimum Alivio,

 

Będę wdzięczny za opinie i wskazówki - podrzućcie jak coś inne modele godne polecenia (choć po obejrzeniu masy Kellisów, Krossów, Meridy jakoś mi one nie pasują...) - jeszcze Cube...ale jest tyle modeli że się gubię... ;-)

 

tych rowerach są różne modele amortyzatorów Suntour:  NVX / NEX / NCXD LO 

Czy któryś jest lepszy ? (wyższa jakość / trwałość, itd ? )

 

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od tego, że tylko Giant jest na osprzęcie, który można nazwać Deore, a Kross od biedy nazwać Alivio (chociaż ma korbę Acera). Reszta rowerów z Alivio ma tylko tylną przerzutkę. Opowiadałem o tym co nieco na YT: 



Tak czy owak, z tych rowerów wybrałbym Gianta, napęd Deore 3x10, korba na Octalink. Jedynie hamulce niespecjalne, ale w tym przedziale cenowym zazwyczaj właśnie takie montują. Zawsze można przy zakupie wymienić na Deore czy SLX, albo zajeździć i kiedyś wymienić.
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...