Skocz do zawartości

Zaciśnięte okładziny hamulcowe


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam. niestety przez swoją głupotę zacisnąłem klamkę hamulca przy zdjętym kole... Tak tak, mi też ręce opadły. Klocki dość mocno się wysunęły, próbuję je rozepchać, jednak po chwili wracają na swoje miejsce. Tarcza wchodzi na styk i rzecz jasna ociera, na szczęście delikatnie, o klocki. Mogę coś jeszcze z tym sam zrobić, czy układ się zapowietrzył i już tylko zostaje serwis? Chociaż klamki chodzą twardo, jedna łapie niżej, a druga wyżej- ta od ciasnych okładzin, więc chyba jednak nic się nie zapowietrzyło. 

Odnośnik do komentarza

Rozebrałem ten hamulec, wszystko pozdejmowałem i tak, tłoczki są okej, wcale się nie rozeszły. Wyczyściłem klocki i wszystko dookoła, złożyłem i ustawiłem wszystko na nowo. Przerwa między klockami zrobiła się troszkę większa, i te troszkę wystarczyło, potem lekka zabawa z idealnym ustawieniem całego hamulca względem tarczy i wszystko śmiga. 

Posta nie usuwam, może kiedyś znajdzie się drugi taki żółtodziób jak ja i skorzysta. 

@mike21dzięki za odpowiedzi, całe szczęście układ się nie zapowietrzył, a jedynie coś się poprzestawiało 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...