Skocz do zawartości

Nowa korba do 200-300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz przejść na napęd 3x9,czy wymienić tylko samą korbę?W tym drugim przypadku nie ma większego problemu,zakładasz sobie wybraną korbę z dobranym do niej suportem.Jeśli największa zębatka będzie większa to będzie też potrzebny odpowiednio dłuższy łańcuch.

Tutaj jest dosyć obszerny temat: http://www.forumrowerowe.org/topic/176499-naped-wspolpraca-korby-przedniej-przerzutki-z-kaseta/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Powrócił problem sprzed wymiany łańcucha i kasety, otóż łańcuch skacze na 8 biegu (1x8,2x8, 3x8).

Kaseta HG-51 jak i łańcuch Connex 808-8 mają około 400km przebiegu, korba M590 50km.

Miałem pod ręką jeszcze jednego nowego Connexa 808-8 i usterka już nie występuje. Wadliwy łańcuch sprawdziłem przymiarem i nie wpada na 0,75. Wszystko wyczyszczone i przesmarowane.

 

Gdzie tu szukać rozwiązania ? Przerzutka tył, koło ?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzień temu czyściłem kasetę i łańcuch, nic nie regulowałem i dziś po przejechaniu zaledwie 100m na 3x8 nowy łańcuch przeskoczył.

 

Czy złe założenie tylnego koła może mieć jakiś wpływ na to jak zachowuje się łańcuch na kasecie ? Prawie za każdym razem gdy zdejmuję tylne koło muszę lekko wyregulować klocki hamulcowe, ponieważ ocierają o obręcz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...