Skocz do zawartości

Hak do ramy Romet


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam Romet Orkan 4D i mam problem z hakiem do ramy podtrzymującym przerzutki. Ten element ciągle mi się łamie na pół... Czeka mnie trzecia wymiana w tym roku. Czy jest możliwość montażu czegoś mocniejszego niż aluminiowy element? 

Bardzo was proszę o jakąś poradę, nie chce jeździć na każdą najmniejszą przejażdżkę (na nowym elemencie zrobiłam zaledwie 3km) z zapasowym elementami i ciągle borykać się z pęknięciami 

HAK-RAMY-DO-PRZERZUTKI-ALU-DP39-DO-KROSS-DO-ROMET.jpeg

Odnośnik do komentarza

To jest jeden z najpopularniejszych haków na rynku. Miliony rowerów z takiego korzysta i nic się z nimi nie dzieje. Proponowałbym poszukać przyczyny poza samym hakiem. Z czum hak/przerzutka miewa kontakt, w jakiej sytuacji, czy np. stawiając gdzieś w stojaku rowerowym inni użytkownicy lub sam stojak nie są źródłem kłopotu...

Odnośnik do komentarza

Rower stoi w garażu oparty na stopce. Ten hak był świeżo wymieniony, ustawiony, przerzutki wyregulowane, wrócił do domu z serwisu, postał miesiąc bo nie miałam kiedy jeździć a wczoraj cyk i wracałam do domu z buta. Na rowerze jeżdżę ja + 15kg dziecko. Fakt, pierwszy oryginalny hak do przerzutki wytrzymał dwa lata i wiele kilometrów z dodatkowym obciążeniem w postaci dziecka w foteliku. 

Pierwszy hak ułamał się po tym jak mąż się przewrócił na rower trzymając dodatkowe obciążenie. Czy możliwe że coś jest skrzywione o milimetry i dlatego kolejny pękł dokładnie tak jak ten pierwszy? I z kolejnym stanie się to samo? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli byłaby to kwestia regulacji lub krzywego wózka przerzutki to byłoby to przede wszystkim odczuwalne w działaniu zmiany przełożeń (np. do włączenia najlżejszego przełożenia trzeba by używać dwóch rąk ;)). 

Z mojej praktyki wynika jednak, że zgięty/złamany hak to zawsze jakiś zewnętrzny czynnik mechaniczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...