Skocz do zawartości

Piasta Shimano Nexus 7- problem ze złaczką do piasty z biegami


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

miałem  nieco wolnego czasu  i zerwane szprychy więc postanowiłem spędzić wolny dzień nad kołem. Szprychy zmieniłem koło wycentrowałem, ale przy okazji coś mnie podkusiło by sprawdzić zębatkę tylną, która nieco jest zjechana i chciałem ją próbnie wyciągnąć, zanim zdecyduję się na wymianę, by wiedzieć jak to zrobić.. Obejrzałem sporo filmów na internecie o olejowaniu piasty i stwierdziłem, że zdjąć zębatkę, jest przecież prościej. Odłączyłem już przecież linkę. Przekręciłem zabezpieczenie na złączce, zdjęcie w załączeniu i nagle jak ją zdjąłem to wypadły spod niej dwie części, których na żadnym filmie nie widziałem i nie wiem jak to teraz dopasować. Straciłem chyba ze dwie godziny i wydaje mi się, że może to być po prostu cześć tej złączki, która była albo pod spodem, albo w środku, ale nie udało mi się tego połączyć. Chyba, że to jednak cześć przerzutki, ale nie znajduję tego na żadnym schemacie ani zdjęciach

Czy ktoś mi co to jest i co powinienem zrobić ? Kupić nową złączkę ? Nie wiem dokładnie jaki to model Nexusa, bo był kupiony z 8 lat temu i zatarły się wszystkie oznaczenia. Wiem tylko, że 7 biegowy, ale oznaczenie złączki jest wyraźnie CJ-NX10.

Jak nie będę miał wyjścia to znajdę gdzieś serwis Shimano ( mieszkam w Warszawie więc kilka ich jest), ale miałem nadzieję, że sam to zrobię- jako mechanik amator 🙂

 

 

 

 

złaczka..jpg

metal.jpg

plastik.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...