Skocz do zawartości

Wymiana osprzętu na lepszy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Rower kupiłem w 2014 roku (Giant Talon 2 29er - rocznik 2014). Jeżdżę typowo turystycznie 90 % w terenie górskim. Postanowiłem wymienić osprzęt na lepszy. Fabryka dała z tyłu przerzutkę Deore, więc przednią zmieniłem na Deore XT (dotychczas miałem Alivio) oraz manetki na Deore (były Acera). W funkcjonowaniu roweru nie widzę żadnej różnicy. Dlaczego ? Nawet zaryzykuję stwierdzenie, że stary układ był mniej awaryjny, ale może mi się tylko wydawać.

I jeszcze jedna kwestia: od kilku tygodni słyszę delikatny stukot. Jest słyszalny od strony korby, ale udało mi się zlokalizować go bliżej przerzutki tylnej. Co to może być ? Rower był na przeglądzie jakieś 1,5 miesiąca temu i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza

Rama to praktycznie kręgosłup roweru. Kupiłem tego Talona właśnie ze względu na nią. Psioczyłem ostatnio na zmianę przerzutki przedniej i manetek, ale wina leżała oczywiście po mojej stronie. Wystarczyło dokładnie wyczyścić cały napęd i zmiana jest odczuwalna na lepsze. Przerzutka z przodu łagodniej chodzi i lepiej na podjazdach. Opłacało się zmienić na XT :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...