Skocz do zawartości

Kuzyn

Użytkownicy
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Kuzyn

  1. 3 godziny temu, pepe napisał:

    Duża zębatka korby, czyli 36 w przypadku tej Indiany pozwala na jazdę z prędkością trochę ponad 40 km/h z kadencją 90. Jeżeli dla Ciebie to mało, to gratuluję kondycji ?

    Nie mam zielonego pojęcia z jaką kadencją jeżdżę bo szczerze mówiąc nigdy tego nie mierzyłem, porównuję sobie po prostu z zębatką, którą mam obecnie i ma 42 zęby, ale co prawda zdecydowanie mniejsze koło ?

    Martwi mnie tylko cena, ja rozumiem, że sezon dopiero się zaczyna ale w 2019 ceny wyglądały tak:

    czerwiec = 2299.99 zł
    lipiec = 2299.99 zł
    sierpień = 2249.99 zł
    wrzesień = 1899.99 zł
    październik = 1899.99 zł
    listopad = 1899.99 zł

    Jak zwykle MediaExpert robi ludzi w konia ? Nie uwierzę, że przed przeceną ten rower kosztował 2879,99zł.

  2. Witajcie forumowicze,
    Myślę, że odkrywczy nie będę i tak jak większość osób w tym dziale szukam pomocy przy wyborze nowego roweru bo jest ich tyle, że aż głowa boli a na osprzęcie kompletnie się nie znam.

    Na czym jeżdżę do tej pory?
    Mój obecny rower zakupiony był w 2009 roku, jest to Wheeler Pro 29 http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/2190/Wheeler.Pro.29/
    Kupiony był pod koniec mojej podstawówki, teraz jestem na końcówce studiów więc myślę, że z pewnością trochę się zużył podczas eksperymentów z myciem, rozkręcaniem/skręcaniem czy skakaniem na hopach. Wydaje mi się, że nie ma sensu inwestować w osprzęt, bo patrząc po dzisiejszych rowerach to są lepsze rozwiązania.

    Na jakich trasach jeżdżę?
    No i tu jest największy problem (chyba, że się mylę? ?). Lubię jechać starą asfaltową/płytową drogą tak samo jak nową ścieżką rowerową, leśnym zjazdem z korzeniami czy polną ścieżką. Mieszkam obecnie w Gdańsku i pomijając rekreacyjne wyjścia rowerowe "na miasto" zazwyczaj pakuję rower w samochód i uciekam trochę dalej ze znajomym/i i przejeżdżamy między 40 a 80km w zależności od skomplikowania trasy, bez ścigania się, ale jeśli jesteśmy w stanie to próbujemy narzucić sobie większe tempo niż spacerowe (co przy obecnie założonych oponach na moim rowerze jest nieco skomplikowane na odcinkach asfaltowych).

    Zdarzało się jeździć po płytach i asfaltówkach na Żuławach, po leśnych pseudo górskich ścieżkach na Wysoczyźnie Elbląskiej i w okolicach Trójmiasta, Mierzei Wiślanej (lasem, szutrem i innymi) a ostatnio też po singletracku w Grudziądzu.

    Jakiego roweru szukam?
    I cóż, jestem w kropce bo nie wiem jakiego typu rower potrzebuję, aczkolwiek skłaniam się do pozostania przy MTB. Z wymagań sprzętowych:

    - wydaje mi się, że amortyzator przedni jest w moim przypadku koniecznością;
    - przednich zębatek chciałbym mieć minimum dwie, przy jednej obawiam się, że proste i płaskie odcinki byłyby męką;
    - z tego co wiem to obecnie jeżdżę na 26 calowych kołach, większe zdecydowanie byłyby lepsze, pytanie tylko czy 29 nie będą za duże?
    - mam 182cm wzrostu więc według tabelek rower powinien być w rozmiarze 19 lub L?
    - preferuję hamulce tarczowe, z hydraulicznymi nigdy nie miałem do czynienia ale jestem otwarty na propozycje;
    - mam wrażenie, że moja kierownica w Wheelerze jest nieco za krótka, przydałoby się coś dłuższego;
    - budżet na rower założyłem sobie około 2 500zł.

    Kończąc, czy biorąc pod uwagę powyższe informacje i założenia jesteście w stanie doradzić mi fajny rowery za około 2 500zł? A może nie warto z takim budżetem i lepiej przebudować stary?

    Widziałem w innych wątkach, że polecany był przykładowo Cube Analog, ale jest trochę problem z dostępnością odpowiedniej ramy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...