Skocz do zawartości

piotr469

Użytkownicy
  • Ilość treści

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez piotr469

  1. Edytowałem post wyżej i wstawiłem linki, bo mi nie chciało przez godzinę dodać komentarza, ale powtórzę tu, żeby nie trzeba było szukać. Według producenta do Spartacusa wchodzą opony 35C. Link Lazaro Link Spartacus
  2. Byłem już praktycznie zdecydowany na używanego tribana 520 FB, ale mi zniknął sprzed nosa, a obecny rower odmówił posłuszeństwa, więc planuję kupić coś nowego. Wyselekcjonowałem dwa modele: - Lazaro Aero v2 1149 zł: link do Lazaro - Spartacus RoadPro 1099 zł: link do Spartacusa Który powinienem wybrać? Plusem Spartacusa jest waga mniejsza o 2,5 kg według specyfikacji na Allegro. Minusem mogą być opony 23C, bo jednak po mieście po chodniku też się zdarza przejechać. Pewnie byłby niewielki komfort a i szansa uszkodzenia duża, dlatego myślałbym o zmianie na szerszą oponę (32C jest ok? wyczytałem, że wchodzi do niego max 35C). Czy różnica w wadze po zmianie opon będzie równie istotna? Czy różnice w osprzęcie są znaczące?
  3. Przez 10 lat jeździłem rowerem z marketu za ~700 zł. Przerzutki 3x7 zmieniane na manetce. Rama za mała. Rozmiar koła bodajże 26 cali. Przez ten czas miał różne przygody i usterki. Pedałuje się na nim jak chomik, a i tak prędkości nie przybywa. Obecny rower nie jest więc zbyt mocną konkurencją. W zasadzie praktycznie każdy następca będzie od niego lepszy. Pomyślałem sobie, żeby go wreszcie wymienić na coś dającego więcej satysfakcji. Poruszam się przede wszystkim po asfalcie poza miastem. Jeżdżę po podkarpaciu, więc zdarzają się górki. Mam 182 cm wzrostu, 70 kg wagi. Obecnym rowerem robiłem najczęściej trasy po 30 km (codziennie), ale przełożenia miał takie, że komfortowo jechało się jakieś 20 km/h. W dodatku miał pochyloną ramę przez co mieścił się niewielki bidon. Z lepszymi przełożeniami myślę, że nie ograniczałbym się do tak krótkich dystansów. Do modeli używanych nie mam żadnych zastrzeżeń, ale sam nie odpowiedniej wiedzy, żeby sobie coś sensownego znaleźć. Budżet też nie jest zupełnie sztywny.
×
×
  • Utwórz nowe...