Skocz do zawartości

d33rgod

Użytkownicy
  • Ilość treści

    1
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O d33rgod

  • Ranga
    Nowicjusz
  1. Staram się ostatnio zaznajomić SZCZEGÓŁOWO z przepisami i mam problem z interpretacją. Mianowicie weźmy taką sytuację, jakich pełno. Znak C-13 obowiązuje do najbliższego skrzyżowania zatem na skrzyżowaniu nie ma drogi dla rowerów i jest wyznaczony przejazd dla rowerów (wzdłuż drogi z pierwszeństwem) Czy w punkcie 1a poniższego artykułu nie powinien być wymieniony również przejazd dla rowerów (chyba że podpada on pod “inną część drogi, którą zamierza opuścić”, cokolwiek to znaczy?). Art. 27. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe. 1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić. Wygląda mi to na spore przeoczenie i kierowcy aut, którzy potrącają rowerzystów na takich przejazdach mogliby się moim zdaniem wybronić brzmieniem tego artykułu. Chyba że jest jakiś inny przepis, który coś precyzuje, a o którym nie wiem. Jaką agencję rządową mogę poprosić o interpretację, jeśli tu nie znajdę wyjaśnienia?
×
×
  • Utwórz nowe...