Skocz do zawartości

klbw

Użytkownicy
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez klbw

  1. Witajcie,
     
    od jakiegoś czasu szukam dla siebie roweru i im więcej studiuję dane, fora, blogi i rynek, tym bardziej dochodzę do wniosku, że minie parę lat, a ja nadal będę bez roweru, ale za to super oblatany teoretycznie ;) Póki co poruszam się w temacie po omacku, więc proszę o wyrozumiałość i łopatologię!

    Do rzeczy: szukam lekkiego roweru, który używany będzie w 70% na ścieżkach rowerowych i asfalcie (miasto i trasy), a w 30% na polnych i leśnych ścieżkach (raczej łagodne tereny), ok 300km miesięcznie, nie zimą. Mogę żyć bez amortyzacji, czy hamulcach tarczowych. Czy pakowanie się w typ fitness (z odpowiednimi oponami) to dobry pomysł?

    Przykładowo mam możliwość okazyjnego (chyba?) zakupu Fuji Absolute 1.3 z takim osprzętem: http://rower.com.pl/fuji-absolute-1-3-disc-28-493771. Tylko czy przełożenie 2x9 (50-34 i 11-32) będzie miało sens do takich zastosowań na dłuższą metę?

    Wcześniej patrzyłem na rowery innego rodzaju (bardziej typowy cross) i w innym budżecie (przede wszystkim bez karbonowego widelca!), ale ten model mnie kusi. Czy słusznie, czy to dobry kierunek, jak myślicie? 
     
    Dodam, że celuję w używane rowery i akurat mam możliwość obejrzenia tego roweru, co jest dla mnie istotne. Jestem z Lublina i wielkiej oferty fajnych używanych rowerów tutaj nie ma, więc dopuszczam też zakup nowego. Chociaż to co widziałem w paru lokalnych sklepach, mnie jakoś nie powaliło... Wcześniej jeździłem trekingiem na kołach 28, a potem Kands Energy 1100 z kołami 26 i czułem że brakuje mi większych (ogólnie ciężko mi się jeździło). 

    Będę wdzięczny za pomoc bardziej doświadczonych rowerzystów. Z góry dzięki!
  2. Każdy rower ma ramę i dwa koła, z daleka nawet mogą wyglądać podobnie, ale diabeł tkwi w szczegółach :) (...)

     

    No właśnie dla mnie są bardzo podobne, bo nie mam pojęcia o tych szczegółach ;)

     

    Dzięki za odpowiedź, skupię się na Kandsie 700 w takim razie. Trochę liczyłem na to, że może nie ma istotnej różnicy z tymi tańszymi modelami, no ale widocznie nie ma cudów ;)

     

    T.

  3. Witam,

     

    od jakiegoś czasu szukam niedrogiego roweru MTB na okazjonalne wypady po ścieżkach rowerowych i leśnych. Dla siebie, czyli 182cm, 76kg. Ponieważ ogranicza mnie budżet, zdaję sobie sprawę z kompromisów jakościowych i jestem gotowy je popełnić :) Na chwilę obecną zredukowałem wybór do tych kilku modeli:

     

    Opcja budżetowa

     

    B’Twin Rockrider 300 za 599zł

    www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-300-man-id_8284495.html

     

    Kands Energy 500 za 644zł


     

    Jeśli te rowery to ewidentna pomyłka i powinienem je sobie wybić z głowy, to mam jeszcze opcję budżetową plus:

     

    Lazaro V1 za 729zł


     

    Kands Energy 700 za 800zł (za tą cenę mogę go kupić lokalnie w Lublinie, na aukcji poniżej jest nieco droższy - to maksymalna kwota)


     

    Nie zależy mi bardzo na ramie stalowej czy aluminiowej, natomiast wydaje mi się, że wygodniejsze będą klamkomanetki, oraz że przydałby się amortyzator z przodu. Pytanie tylko czy jest jakaś realna, praktyczna różnica między: Mode (Kands 500), Suntour m3000 (V1) oraz Suntour m3020 (Kands 700) - czy może wszystkie to ta sama (niska)półka, mimo regulacji/jej braku oraz w praktyce nie dają więcej niż brak amortyzacji? :)

     

    Ewentualnie rozważam zakup roweru używanego, np: http://allegro.pl/merida-kalahari-570-shimano-amor-mtb-26-i5470174793.html.

     

    Będę wdzięczny za wszelkie rady, sugestie i komentarze!

     

    Pozdrawiam,

     

    Tomasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...