Skocz do zawartości

Miron

Użytkownicy
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Miron

  1. Z przepisów ruchu drogowego : Sygnał zielony zezwala na ruch. Sygnał ten nie zezwala jednak na wjazd na skrzyżowanie ,jeżeli ruch pojazdu utrudniłby opuszczenie jezdni pieszym, którzy wkroczyli na nią podczas sygnału zielonego. Sygnał ten nie zezwala na wjazd na skrzyżowanie również wówczas, gdy warunki ruchu na skrzyżowaniu lub za tym skrzyżowaniem nie pozwoliłyby na opuszczenie skrzyżowania przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego.

  2. mhm czyli tutaj problemu trzeba doszukiwac sie w wolnobiegu ?

    Tak. Wolnobieg jest łatwiejszy do naprawy niż bębenek w kasecie. Nie trzeba odkręcać korpusu wolnobiegu z piasty tylko należy odkręcić nakrętkę(pokrywę wolnobiegu),która ma gwint lewoskrętny, dlatego należy odkręcać w prawo. Na tej nakrętce są dwa dołki ,w które trzeba wsadzić jakiś bolec i delikatnie młotkiem pobijając odkręcić w prawo. Po odkręceniu  zdjąć takie pierścienie uszczelniające zębatki i zdjąć zębatki. Wtedy wylecą  kuleczki, których po obu stronach będzie ok.100szt. Można wtedy zobaczyć na korpusie zapadki i sprężynki, możliwe ,że pęknięte lub zapadka(i)  zużyte lub ułamane. Sprężynkę można zrobić z jakiegoś podobnej sprężystości drucika ,zapadki jeśli zużyte trzeba by dobrać z innego wolnobiegu, bo samych zapadek nowych w sklepie może nie sprzedają,tylko trzeba by kupić cały wolnobieg. Ale odkręcenie korpusu wolnobiegu z piasty wymaga specjalnego klucza.

  3. a prosze mi jeszcze powiedzieć taka rzecz. Otoz jak prowadze rower do tylu to support obraca sie też do tylu. Czy tak powinno być ?

     

    To też będzie wskutek tego, że zapadki nie ślizgają się po zębach ale przy możliwie pękniętej sprężynce przynajmniej jedna zapadka stoi co powoduje obrót do tyłu i za tym poprzez łańcuch obraca się suport z korbą do tyłu.

  4. Czy rower ma wolnobieg czy też kasetę prawdopodobnie wewnątrz wolnobiegu czy też w bębenku kasety pękła sprężynka lub wytarte są zapadki i nie zaskakują za zęby lub tylko od czasu do czasu.Należy rozebrać wolnobieg lub kasetę i spróbować naprawić samemu wg np. filmiku na you tube. Albo jeśli to za trudne to trzeba oddać do serwisu.

  5. A może coś jest w oponie? Jakiś mały zadzior ze szkła, czy krzaka. U bracholka pękł jeden drucik w osnowie opony i to był problem.

    Może być w oponie, trzeba palcami przejechać po osnowie ,może być wbity kawałeczek szkła, kolec z akacji, krótki drucik z linki itp.Ale jak się nic nie wyczuje, to trzeba nawet pod lupką zobaczyć na bieżniku opony ,ściskając ją palcami, czy coś maleńkiego nie jest wbite i przebija dętkę po napompowaniu.

  6. Hej!

     

    Mam pytanie do obeznanych w przepisach.

    Gdy jadę przy prawej krawędzi jezdni i sygnalizuję, że chcę zjechać na lewą stronę pasa, muszę przepuścić wszystkie samochody, które chcą mnie wyprzedzić? Czy to oni muszą przepuścić mnie. Zaznaczam, że wszystko dzieje się w obrębie jednego pasa i nie ma tu miejsca zmiana pasa na inny. Dla ułatwienia obrazek poniżej:

     

    2805d9e95e8a.png

     

    Dla mnie raczej oczywiste jest, że samochody nie mogą wyprzedzać, gdy mam wystawioną rękę w lewo, ale tylu kierowców to olewa, że wolę się upewnić.

    Przy zmianie kierunku jazdy( np. skręcenie w lewo ,w prawo ,cofanie lub zawracanie)oraz przy zmianie pasa ruchu(np. wyprzedzanie)musi być zachowana szczególna ostrożność Skręcenie lub zmiana zajmowanego pasa ruchu można dokonać dopiero po upewnieniu się ,że nie spowoduje to zajechania drogi innym uczestnikom ruchu, zbliżającym się z tyłu oraz z przodu. Po upewnieniu się kierujący pojazdem jest obowiązany jest zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu takiego manewru.

  7. Przy wymianie pancerze powinny mieć taką samą długość jak poprzednio a poza tym mocując linkę do przerzutki za pomocą nakrętki mocującej tam jest jeszcze z tyłu regulacja napięcia linki. I regulacja śrubami choćby wg filmiku na yuo tube. Ważne jest też aby łańcuch po ewentualnej wymianie miał taką samą ilość ogniw jak poprzednio.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...