Skocz do zawartości

Tian

Użytkownicy
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Katowice

Osiągnięcia Tian

Nowicjusz

Nowicjusz (1/4)

  1. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup Meridy Crossway 20V. A to moja ostatnia dłuższa trasa: https://www.endomondo.com/users/27531452/workouts/772400758?country=pl&measure=metric&action_type_map=%5B"fitness.bikes"%5D&fb_action_types=fitness.bikes&fb_action_ids=1245116238845453&fb_source=other_multiline&lang=en&action_object_map=%5B1285289631481939%5D&action_ref_map=%5B%5D&o=course Rower sprawia się wyśmienicie. W ciągu 3 miesięcy zrobiłem na nim nieco ponad 3500 km. Szczerze polecam osobą z umiarkowanym portfelem.
  2. Niestety powyższe rozwiązania są nieco poza moim zasięgiem finansowym. Mam pewne obawy co do trwałości amortyzatorów ale rozważam następne modele: http://www.bikeatelier.pl/rowery/rowery-crossowe/rower-merida-crossway-20-v-2015-czarny - oczywiście będzie konieczne doposażenie http://www.kross.pl/pl/2016/trekking/trans-siberian
  3. Witajcie, od 3 lat nieco intensywniej jeżdżę na rowerze. Co to oznacza w moim przypadku? Rower wykorzystuje do codziennych dojazdów do pracy i zakupy (ok. 30 km/dzień trasy miejskie), przynajmniej raz w tygodniu robię dłuższą trasę pow. 100 km (asfalt + drogi pole), raz-dwa razy w roku wybieram się na kilkudniową trasę z sakwami. Dotychczas jeździłem na starej damce typu Romet Turing 2, którą wyremontowałem aby zrzucić kilka kg. Nie przypuszczałem nawet, że tak polubię pedałowanie :). Niestety mój obecny rower od samego początku był niedostosowany do moich gabarytów, gdyż mam 188 cm wzrostu i ważę ok 90 kg. Gdziekolwiek pojawiałem się na moim Błękitnym Pomykaczu wywoływałem uśmiech na twarzach zarówno przechodniów jak i innych sakwiarzy. Dojrzałem w końcu aby kupić sprzęt bardziej dostosowany do moich potrzeb i gabarytów. Dlatego chciałbym was prosić o pomoc i radę. 1. Rodzaj przerzutki. Z uwagi na rower którym jeździłem do tej pory przywykłem do hamulca w piaście. Dlatego mocno zastanawiam się nad przerzutką w piaście. Zapewne jednak powyższe rozwiązanie nie jest osiągalne w moim budżecie. Dodatkowo zastanawiam się czy taka przerzutka sprawdzi się w dłuższych trasach. 2. Widelec. Moje dotychczasowe doświadczenia skłaniam się do wyboru sztywnego widelca. Zauważyłem jednak, że rowery z średniej półki cenowej zwykle wyposażone są w amortyzatory. W większym stopniu zależy mi na lekkości jazdy niż redukcji drgań. Czy warto zastanowić się nad mechanizmami z blokadą amortyzacji? Planuje przeznaczyć na zakup około 1500 zł ale nie jest to sztywna granica. Zależy mi bardziej na dobrym sprzęcie który posłuży mi kilka lat lub dłużej tak jak mój obecny staruszek, któremu niedługo stuknie 30 latek :P. Czy możecie zaproponować jakieś konkretne modele?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...