Skocz do zawartości

Alan

Użytkownicy
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Alan

  1. Opony do rowerów elektrycznych w zasadzie nie różnią się od zwykłych. Wyjątek te, które mają certyfikaty (o indeksie prędkości 45-50km/h), bo same w sobie -- teoretycznie -- nic nie znaczą, ale jak już firma się o nie postarała, to zwykle są dobrze wykonane (chińscy producenci raczej nawet o nie się nie starają). Bieżnik i opory toczenia mają podobne jak w dobrej jakości zwykłych oponach, robionych z myślą o jeździe miejskiej.

     

    Pytanie: ile waży Twój rower? Może opona jest na granicy swojej wytrzymałości? Schwalbe np. podaje maksymalne obciążenie dla swoich opon (przy maksymalnym ciśnieniu).

     

    Druga sprawa: opona z solidną wkładką antyprzebiciową: Schwalbe Marathon Plus (Performance), albo Vredestein Perfect Extreme (lżejsza i ciut mocniejsza, ale droższa i mniej popularna, ponadto ma ograniczoną ilość rozmiarów).

     

    Trzecia: moc silnika. Może moment siły przenoszony na podłoże zbytnio obciąża oponę (i pośrednio dętkę)?

     

    Pomijam kwestie zbyt niskiego ciśnienia itp.

    Rower waży jakieś 10/15 kg. + moja masa (jakieś 80kg) czyli setke dźwigać musi :p koła pompowałem na minimalną twardość, podaną na oponie. Dzisiaj kupiłem nową dętke i napompowałem na maksymalną wartość. Zobaczymy ile teraz ujedzie :p

  2. Witam, cześć, czołem. Ostatnimi czasy spotykają mnie niezbyt miłe sytuacje jakimi są "strzelające" dętki. Jak bym w ciągu dwóch tygodni nie wymieniał dętki to byłoby chyba święto. Ogólnie rzecz biorąc raczej bierze się to z tego, że jest to rower z silnikiem, gdzie całe koło dostaje swoje (np wymiana wianków co miesiąc- kulki po prostu pękają). I tutaj powrót do sedna. Czy da się gdzieś kupić (lub w ostateczności- zrobić samemu) pełne opony? Chodzi mi tutaj takie jak są np. w wózkach widłowych, czy gokartach. nie zależy mi na jakiejś tam aerodynamice, czy ciężarze. Silnik bez problemu targnie :p Za jakieś odpowiedzi czy linki byłbym wdzięczny :)

  3. Witam, mam pytanie. Jak już gdzieś indziej wspomniałem, posiadam rower z silnikiem spalinowym. Kiedyś rozmawiałem z sąsiadem który polecił mi jakąś stronę z częściami i akcesoriami do tego typu rowerów. I tu pytanie: "czy zna ktoś jakąś stronę z takimi częściami?", czy jedyna sensowna strona to m....ch.pl (bez reklamy xd). Wiem, najprościej byłoby się spytać sąsiada, ale wyjechał, więc mam problem :p Dziękuję z góry za odpowiedzi i porady :)

  4. W Polsce nazywa się to "Tire Doktor" firmy K2. "Wstrzeliwałem" to do opony, ale powietrze zeszło po jakiś 2/3 tygodniach. Ma to konsystencję pianki montażowej ;). Użyłem tego też do łatania piłki i po usunięciu naddatku pianki ze środka trzyma do dziś, a użyłem tego w zeszłym roku w wakacje ;)

  5. Cześć. Mam pytanie. Jutro najprawdopodobniej przyjdzie zamówiony przeze mnie silnik spalinowy do roweru i tutaj rodzi się pytanie: jak zamocować zębatkę? Widziałem na filmach, że są dodane jakieś 2 gumowe podkładki, ale jak to wszystko zamontować? Czy potrzebna będzie wymiana piasty na obustronnie gwintowaną? Pytam dlatego, że chciałbym całość złożyć najlepiej w jeden dzień i wolę się zapytać teraz, niż szukać na szybko odpowiedzi i nie daj Bóg coś źle złożyć ;). Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

  6. Witam, jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Więc tak: mam 15 lat i mam zamiar dokupić do swojego roweru silnik spalinowy o mocy 48ccm. I jak to wygląda prawnie skoro nie mam karty motorowerowej? Znajomy ma owy pojazd i twierdzi, że można jeździć posiadając tylko kartę rowerową i spotkanie z policją kończy się co najwyżej "spisaniem". To jak to wygląda na nasze prawo? Można jeździć posiadając kartę rowerową, czy już potrzeba motorowerowej? Najlepiej jakby ktoś poparł wypowiedź cytatami z kodeksu :) Dziękuję z góry :) Pozdrawiam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...