Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zkp87

[kask] Abus GameChanger

Polecane posty

Cześć
Ostatnio miałem  okazje przetestować kask Abus'a GameChanger i chciałem się podzielić wrażeniami.
Pierwsza sprawa to wygląd i estetyka. Jak dla mnie petarda - kask ma agresywny i sportowy wygląd. Wykonany jest raczej w stylu minimalistycznym ale ja to akurat uważam za atut. 
Napis na nim jest odblaskowy co dokłada malutka cegiełke do widoczności rowerzysty. O bezpieczeństwo dba także pianka EPS z którego jest zbudowany i która doskonale pochłania energie uderzenia. Matowy kolor efektowny ale na pewno bardziej podatny na zarysowania czy palcowanie.
Jeśli chodzi o wagę to jest rewelka bo tylko 267g. To sie przekłada na ogromny komfort ponieważ można zapomnieć ze się go wg nosi.
Sprawa wentylacji może być oceniana różnie. Jeśli chodzi o nasz klimat kask sprawdza sie idealnie nawet w chłodne dni. Natomiast jeśli ktoś chce go używać w warunkach upalnego słońca Kataru wentylacja może nie być wystarczająca.
Jeśli chodzi o regulacje kaskuto jest prosta i wygodna. Jedyną wadą jeśli tak można o tym powiedzieć jest mała ilość wkladek - jest tylko w zasadzie jedna na czole.  Niektorym osobą (z głowami gładkimi jak emotka 😂)może to przeszkadzać ale ja mam akurat sporo włosów na głowie wiec dla mnie to żaden minus. 
Jeśli ktoś ma budżet bliski 5 stówkom i pragnie mieć piękny i niezawodny kask który doskonale chroni to goraco polecam zakup kasku Abus GamerChander.

Zapraszam do obejrzenia jednego z odcinków Rowerowych Porad na YouTube. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubskrybujesz mój kanał :)