Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jako pierwszy post na forum od razu zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze.

 

Otóż chciałbym zacząć przygodę z rowerem. Mieszkam w Krakowie, obok wielu ścieżek rowerowych. Nie planuję wojaży poza miasto (brak odpowiedniego auta / bagażnika, dzieci, itd), nie mam też zacięcia do jeżdżenia szosowego - jestem raczej nastawiony na rekreację + pewien ruch, a więc mój wybór padł na Crossa. Czy słusznie?

 

Drugie pytanie - który rower? Nie mam jakoś super ograniczonego budżetu, ale też nie chcę przepłacać na coś czego jako laik i amator po prostu nie docenię. Chciałbym kupić rower który ma sens, ale w natłoku informacji i opcji nie mam pojęcia na co zwracać uwagę i co rzeczywiście ma sens. W tym momencie na tapecie są modele (obok ceny) jak poniżej. A może coś tańszego jest równie dobre?

  • Giant Roam 1    (2900)
  • Giant Roam 0    (3600)
  • Giant ToughtRoad SLR2    (3600)
  • Scott Sub Cross 30    (2730)
  • Scott Sub Cross 20    (3360)
  • Cube CURVE Pro    (2700)
  • Cube CROSS    (3860)
  • Cube Nature    (3100)
  • Cube Nature PRO    (3500)
  • Merida Crossway 500    (3500)
  • Merida Crossway 300    (3000)

 

Będę bardzo wdzięczny za opinie i komentarze.

 

Thank you from the mountain!

 

Odnośnik do komentarza

W takich kwotach tu na forum jest najbardziej polecany Roment Orkan 5 ze względu na powietrzny amortyzator oraz bardzo dobre jak na tą kwotę przerzutki, korbę Deore jednak Romet daje tylko 2 lata gwarancji na ramę dla niektórych może być to poważna wada. Ja przymierzam się do zakupu Giant Roam 1 gdyż ogranicza mnie trochę budżet oraz bardzo mi się spodobał, ma również dobry osprzęt tylko amortyzator sprężynowy, który według wielu jest nazywany "uginaczem" nie spełnia zadania jako amortyzator i w dodatku jest cięższy, ale czy do takiej jest potrzebny powietrzny do takiej typowej rekreacji to Ci nie powiem bo nie miałem porównania. Nie podałeś swojej wagi jeżeli potrzebujesz rower o dużej DMC to chyba Unibike ma jedną o ile nie największą (również polecam się zapoznać z ich ofertą). 

Odnośnik do komentarza

Heja

 

Dzięki za odpowiedź. Ważę 75 - 80 kg, także raczej dość standardowo.

 

Roam 1 wygląda fajnie, jest w sumie w moim top 3, ale tak naprawdę ciężki to wybór. Najgorsze że nie mam sklepu żeby każdy z tych modeli był i żeby się dało na każdym w tych samych warunkach pojeździć, to by mogło mi pomóc. Na teraz zostaje tylko wertowanie internetów :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...