Skocz do zawartości

rower trekkingowy do okolo 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem przed zakupem roweru, zupełnie na tym się nie znam dlatego proszę o rady:)

Planuję jazdy po drogach utwardzanych, czasami leśnych oraz asfaltowych. Na pewno będę robiła dość długie trasy. Mam 160 wzrostu oraz 50 kg wagi.

 

Upatrzyłam takie modele:

 

http://rowery.shop.pl/index.php?route=product/product&path=179_199_205&product_id=971

 

http://rowery.shop.pl/index.php?route=product/product&product_id=308

 

http://rowery.shop.pl/index.php?route=product/product&path=179_210_219&product_id=1081

(czy te dwie gazele się czymś różnią oprócz roku produkcji oraz kolorów?)

 

ale jestem otwarta również na inne propozycje:)

 

Mam również dylemat z doborem odpowiedniego rozmiaru ramy...mam dłuższe nogi niż to jest okeślane do danego wzrostu przy danym rozmiarze ramy...powinnam wybrać 17 czy 19? :)

 

Proszę o szybką pomoc:)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

STANOWCZO ODRADZAM ! ;D

 

Mojej żonie kupiliśmy Gazele 2.0, a jej przyjaciółka miała podobnego krossa, ale chyba wyższy model.

Rowery strasznie ciężkie..

Nie oglądałem ich specyfikacji, ale od razu mowie ze prądnica w piascie to moim zdaniem bezsensowna sprawa. Ciężka i stawia dodatkowy opór.

 

Kolezanka sprzedała swojego krossa i kupiła crossowy model kands maestro za ok 1450zł.

Rower o wiele lżejszy na przyzwoitej grupie alivio.

Z wymiany jest bardzo zadowolona ;)

Zastanów się dobrze, czy kiedykolwiek użyjesz bagażnika w rowerze i czy na pewno potrzebujesz rower trekkingowy.

Mojej żonie zdemontowałem błotniki, bagażnik i inne pierdoły. Rower jest lżejszy, ale jeszcze planujemy wymianę amorka na sztywny i lepsze koła + może małe zmiany w osprzęcie.

Odnośnik do komentarza

STANOWCZO ODRADZAM ! ;D

 

Mojej żonie kupiliśmy Gazele 2.0, a jej przyjaciółka miała podobnego krossa, ale chyba wyższy model.

Rowery strasznie ciężkie..

Nie oglądałem ich specyfikacji, ale od razu mowie ze prądnica w piascie to moim zdaniem bezsensowna sprawa. Ciężka i stawia dodatkowy opór.

 

Kolezanka sprzedała swojego krossa i kupiła crossowy model kands maestro za ok 1450zł.

Rower o wiele lżejszy na przyzwoitej grupie alivio.

Z wymiany jest bardzo zadowolona ;)

Zastanów się dobrze, czy kiedykolwiek użyjesz bagażnika w rowerze i czy na pewno potrzebujesz rower trekkingowy.

Mojej żonie zdemontowałem błotniki, bagażnik i inne pierdoły. Rower jest lżejszy, ale jeszcze planujemy wymianę amorka na sztywny i lepsze koła + może małe zmiany w osprzęcie.

 

idąc tym tropem..co myślisz o tym crossowym?

http://www.dobrerowery.pl/kross-evado-1-0-damski-2017?from=listing

Odnośnik do komentarza

Oczywiście takie wymiary jak długość nogi czy rąk też mają znaczenie, ale przy wzroście 160cm raczej zostaje 17'.

Najlepiej sprawdz rozmiar w sklepie stacjonarnym.

Kross o którym wyżej wspomniałaś to podstawowy model na bardzo tanich częściach. W zestawieniu do wyżej wymienionych rowerów wypada podobnie. Różnicę na dłuższej trasie na pewno poczujesz w mniejszej wadze roweru. Ja osobiście polecam kands maestro, lazaro v3, spartacus cross 4.0. Rowery są bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym, a wszystkie inne bardziej markowe będą miały podstawowy nie do końca dobry osprzęt

Odnośnik do komentarza

Oczywiście takie wymiary jak długość nogi czy rąk też mają znaczenie, ale przy wzroście 160cm raczej zostaje 17'.

Najlepiej sprawdz rozmiar w sklepie stacjonarnym.

Kross o którym wyżej wspomniałaś to podstawowy model na bardzo tanich częściach. W zestawieniu do wyżej wymienionych rowerów wypada podobnie. Różnicę na dłuższej trasie na pewno poczujesz w mniejszej wadze roweru. Ja osobiście polecam kands maestro, lazaro v3, spartacus cross 4.0. Rowery są bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym, a wszystkie inne bardziej markowe będą miały podstawowy nie do końca dobry osprzęt

 ale ze mnie gapa:D teraz zauważyłam, że zamiast 166 wpisałam, że mam 160 !:)

Masz racje przymiarka w sklepie będzie konieczna.

Dziękuję za rady:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...