Skocz do zawartości

Kolejny(?) rower do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie temat podobny do innych, ale im więcej czytam tym mniej wiem.

 

Szukam zastępstwa dla mojego Krossa Hexagon V3 - oryginal na oponach Schwalbe City Jet 26", rozmiar 40 - 559, więc jak rozumiem 28mm. Pompuje je na maksa, wtedy jeździ mi się lepiej. Kupiłem go jako używkę, bez przymierzania, chciałbym wymienić na coś lepszego.

 

Jakiego roweru potrzebuje?

Jeżdżę tylko wiosna-jesien, agresywnie, dużo przyśpieszam i hamuje, po mieście, asfalt, ścieżki, parki. Wjeżdżam na krawężniki, zeskakuje z nich bez zwalniania. Rower musi być zwrotny, szybki.

Od czasu do czasu jakaś przejażdżka wolnym tempem po szutrze - wystarczy, żeby dało się jechać.

 

Z Krossa byłem zadowolony, ale przeszkadza mi to, że jest wolny i ma tragiczny amortyzator. 

Podobają mi się rowery fitness - Kross Inzai (zwłaszcza zrobiło na mnie wrażenie Shimano Alfine), Kross Pulso 1, Cube SL Road. Wygląd jest ważny i chcę, żeby rower mi się podobał, ale jednocześnie ma spełniać moje oczekiwania. 

 

Na jaki typ rowerów powinienem patrzeć? Fitness ze sztywnym widelcem, czy cross. Amortyzator nie jest mi potrzebny, w Hexagonie wkurzała mnie jego obecność, jedynie nie chciałbym czuć bólu w nadgarstkach po jeździe. Wydaje mi się, że sztywny widelec wystarczyłby mi w zupełności.

 

 

Aha, jestem ignorantem rowerowym i do wczoraj myślałem, że SRAM to jeden z modeli Shimano. W przyszłości też raczej nie będę ulepszał roweru. Chcę się przemieszczać szybko i dynamicznie na ładnym rowerze.

 

Czy możecie podać mi przykłady rowerów, którym warto się przyjrzeć?

Odnośnik do komentarza

Rower MTB na 27,5 cala jest zwrotny i szybki. Mówiąc ze jeździsz agresywnie zeskakując na krawężniki prędzej czy później twój sztywny widelec pęknie. Potrzebujesz roweru z amortyzacją z przodu. do kwoty 2500zł można znaleźć dobry ale nie pozbawiony wad rower. Koledzy z forum polecą ci rowery w tej cenie ale przed wszystkim wejdz w rozpiskę rowerów od Szefa forum ;)

Odnośnik do komentarza

Rower MTB na 27,5 cala jest zwrotny i szybki. Mówiąc ze jeździsz agresywnie zeskakując na krawężniki prędzej czy później twój sztywny widelec pęknie. Potrzebujesz roweru z amortyzacją z przodu. do kwoty 2500zł można znaleźć dobry ale nie pozbawiony wad rower. Koledzy z forum polecą ci rowery w tej cenie ale przed wszystkim wejdz w rozpiskę rowerów od Szefa forum ;)

 

Zacząłem od przewertowania artykułów "jaki rower wybrać do... " ;), ale nie wiem w jaką kategorię celować.

Dlaczego MTB, a nie cross?

Odnośnik do komentarza

Dlatego, że na skakanie i walenie po krawężnikach najlepszy będzie mtb. Oczywiście lepszy byłby BMX, jeżeli tylko na akrobacjach by się kończyło :) Rower crossowy to taki fitness z amortyzatorem (o mniejszym skoku niż w mtb) w uproszczeniu ;), więc może nie wytrzymać Twojego stylu jazdy. Jednym słowem nie oszczędzasz roweru. Jak się ma sztywny widelec, to już trzeba patrzeć pod koła i uważać na dziury, bo można sobie i rowerowi krzywdę zrobić.

ps. Do jazdy crossowej (spokojniejszej, czyli bez jeżdżenia po każdej dziurze) wystarczy w zupełności mtb na sztywnym widelcu (nawet aluminiowym), gdyż gruba opona świetnie amortyzuje. W crossach czy fitnessach masz wąskie opony napompowane do wyższych ciśnień, przez co opona amortyzuje gorzej. Amor w crossie tłumi takie niedogodności.

Odnośnik do komentarza

Dlatego, że na skakanie i walenie po krawężnikach najlepszy będzie mtb. Oczywiście lepszy byłby BMX, jeżeli tylko na akrobacjach by się kończyło :) Rower crossowy to taki fitness z amortyzatorem (o mniejszym skoku niż w mtb) w uproszczeniu ;), więc może nie wytrzymać Twojego stylu jazdy. Jednym słowem nie oszczędzasz roweru. Jak się ma sztywny widelec, to już trzeba patrzeć pod koła i uważać na dziury, bo można sobie i rowerowi krzywdę zrobić.

ps. Do jazdy crossowej (spokojniejszej, czyli bez jeżdżenia po każdej dziurze) wystarczy w zupełności mtb na sztywnym widelcu (nawet aluminiowym), gdyż gruba opona świetnie amortyzuje. W crossach czy fitnessach masz wąskie opony napompowane do wyższych ciśnień, przez co opona amortyzuje gorzej. Amor w crossie tłumi takie niedogodności.

Może nieprycyzyjnie sie wyrazilem. Nie taranuje kraweznikow na pelnej predkosci. Zatrzymuje sie przed kazdym, podnosze przednie kolo i wjezdzam. Jedynie przy zjazdach nie hamuje. Na pewno. Chce wąskie opony, skoro mój tani kross wytrzymał tyle lat to nowy rower nie powinien być gorszy w tym aspekcie. Byłem dziś w Decathlonie, najpierw jeździłem rockraiderem 540 i siedziało się fajnie, ale przy nie przepadam za tym bujaniem widelca i prędkość na najszybszym biegu tez mizerna. Potem wsiadłem na Tribana 520 fb i potrzebuje czegoś w tym stylu. Pozycja pochylona, ale wygodna, zwrotny, szybki, lekkość pedałowania. Martwię się jedynie czy konstrukcja wytrzyma. Sprzedawca twierdził, ze karbon wytrzyma dużo i żeby, się tym nie przejmować, na ramę i mostek jest dożywotnia gwarancja. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Jak Ci się podoba rower i wygodnie się na nim siedzi, to tylko brać. Wytrzyma jak będziesz go traktował zgodnie z przeznaczeniem. Słyszałem o debilach, którzy skaczą na rowerach do XC i łamią ramy :D Skoro nie zamierzasz szaleć, to możesz też wziąć crossa. Do miasta będzie lepszy niż ten Triban, chociażby ze względu na przełożenia i korbę,które są szosowe. Zastanów się też nad fitnessem w opcji crossowej ;)

ps. Rower to nie samochód - Ty go musisz rozbujać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...