Skocz do zawartości

Skręcenie nowego roweru i pytania laika


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dotarł do mnie upragniony rower, nabyty drogą wysyłkową, wobec czego musiałem przykręcić to i owo. A ponieważ robiłem to pierwszy raz, stąd moje pytania:

1. Po założeniu i dokręceniu przedniego koła, zauważyłem, że widelec (a właściwie amortyzator) opiera się na gwintach piasty mniej więcej na połowie dostępnej szerokości. Ciężko wyjaśnić słowami o co mi chodzi, dlatego zrobiłem fotki:

2m3lmkp.jpg

 

xoms61.jpg

 

Zielonym kolorem zaznaczyłem szerokość powierzchni oparcia widelca na gwintach piasty. Czerwony to już "luz"

Czy to normalne?

 

2. Druga rzecz to odwrotnie założona opona na przednim kole - w momencie gdy chcę założyć koło zgodnie z kierunkiem rotacji opony, szybkozłączka piasty nie daje się zamknąć w kierunku "do widelca". Zatem albo szybkozłączka w pozycji zamkniętej odstaje w stronę "na zewnątrz" od piasty, albo opona obraca się w kierunku odwrotnym niż zalecany. Póki co wybrałem to drugie. Proszę o radę co z tym zrobić? Opona to Schwalbe Smart Sam. Jej bieżnik sprawia wrażenie ukierunkowanego w niewielkim stopniu. Czy jazda w ten sposób jej nie zaszkodzi zbytnio? Czy może jednak powinienem zdjąć z obręczy i odwrócić? (to wykonalne bez jakichś specjalnych narzędzi?)

 

I na koniec ciekawostka - kupiłem i zapłaciłem za model z 2016r., a otrzymałem tegoroczny. Unibike Viper GTS, więc różnica w wyposażeniu bardzo kosmetyczna, ale jednak ;)

Odnośnik do komentarza

Gratuluje wyboru !

1. Tak ma być. odkrecasz szybkozamykacz,żeby zrobil się luz na wiidelec i dokrecasz szybkozamykacz, az poczujesz opór, następbie dzwignię szybkozamykacza zaciągasz/zamykasz. Opona z przedniego koła ma iść tak samo jak tył. Tyłu nie pomylisz, Więc skieruj bieżnik opony tak samo jak tył. Odkręć całkowicie szybkozamykacz i go ściągnij dla jasności :). jak już będziesz miał sciagnięty szybkozamykacz i koło włożone w widelec, to wtedy włóż szubkozamykacz z której stroni Ci odpowiada i analogicznie zamknij jak tył.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...