Skocz do zawartości

Który rower MTB wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już po pierwszych jazdach na moim nowym sprzęcie. Jeździłem w ciężkich warunkach, w średnio ciężkim terenie. Nie mogę porównać aluminium do karbonu bo na poprzednim rowerze ( również Cube ) przejechałem tylko sezon. Była to wersja bardziej ścieżkowa ( jestem po długiej przerwie w jeździe rowerowej wiec na temat sprzętu na którym jeździłem wcześniej nie będę się wypowiadał ).

Co do samego Cube Reaction Pro muszę powiedzieć ze jeździ się bardzo przyjemnie. Rower jest bardzo zwinny, wygodny, stabilny.

Rama karbonowa dużo lepiej wykonana od aluminiowej ( bez tych widocznych łączeń ). Przy ostrych wertepach nie mam wrażenia ze każda dziurę, kamień czy korzeń, przyjmuje na kręgosłup. Nie mam jakiegoś super drogiego siodełka a nie wracam z przejażdżki obolały ( wydaje mi się ze to zalety karbonu ).Nie miałem jeszcze żadnego poważnego wypadku wiec nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat wytrzymałości węglowej ramy. Opinie na tematy dokręcania śrub itp.moim zdaniem wydają się trochę przesadzone. Tylna opona napewno pójdzie do wymiany, obłocona ma słaba przyczepność i strasznie ślizga się na korzeniach.

Widelec Rock Shox Recon Silver TK Air jak na teraźniejsze moje potrzeby jest wystarczajaco dobry.

Napęd Xt 2x11, rewelacja, przezuca biegi tak jak ja tego chce.

Hamulce Shimano Deore BR-M615 Hydr. (180/160), jak narazie żadnych problemów, bardzo dobre.

Moja opinia jak wspomniałem wcześniej jest widziana oczami amatora, jeżdżę dużo, głównie w terenie, zdecydowałem się na karbon bo cena była naprawdę atrakcyjna a model aluminiowy który miałem zamiar kupić sprzedał się ( w innych sklepach był już droższy a ja miałem wyznaczona sumę ktorej nie chciałem przekroczyć ).

Padło na Cube bo już jeździłem na rowerze tej marki, a po przeglądzie internetu, gdzie wybór rowerów na ta chwile jest naprawdę ogromny, ciężko było by mi kupić rower innej firmy z takim osprzętem za takie pieniądze i to jeszcze z ramą karbonowa.

Jak narazie jestem bardzo zadowolony, najchętniej bym jeździł codziennie, ale zobaczymy jak to będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...