Skocz do zawartości

Rower szosowy, nowy, << kompletnie nie wiem jaki >>, może gravel, do 7-12k zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam powoli, a nawet bardzo powoli, bo dopiero na przyszły sezon nowej szosówki, raczej typu gravel - w cenie 7-12k zł (za nowy i kompletny rower).

O szosówkach wiem tyle co nic, więc nawet nie wiem o co pytać 🙂 -> Wyjeździłem już kilka MTB (Giant, Wheeler, Huffy i inne), "kolarkę" miałem raz (używaną) wieki temu i nic nie pamiętam. Coś mnie naszło ostatnio na szosowy rower, mimo, że zawsze byłem zwolennikiem MTB, ....może do sezonu 2025 mi przejdzie 😉 

Ponieważ nie będę już w tym życiu zawodowcem, nie wystartuję w Tour de France, szukam czegoś raczej budżetowego, do śmigania "na codzień" (głównie po dobrej jakości trasach rowerowych i mniej uczęszczanych drogach asfaltowych) co jednak będzie dobrej jakości, trwałe, niezawodne i w miarę wygodne (nie wiem czy to się nie kłóci z tym typem roweru). I nie wiem czy dostanę to wszystko w podanym budżecie.

Zauważyłem, że nowe kolarki różnią się od starych (często zamiast linek mają elektronikę wireless, większe koła, ramy i koła aerodynamiczne, zaqstosowane lekkie materiały, itd.).

Żeby Wam pomóc w naprowadzeniu mnie na dobry rower, przyznam, że podobają mi się takie sprzęty jak:

- Bianchi Oltre Comp i Oltre Pro

- Van Rysel FCR Ultegra DI2

- Cannondale SuperSix Evo 3

- Vélo Route LOOK 765 Optimum Charcoal

- Factor Ostro V.A.M 2.0 2024

- Factor OSTRO VAM

Wymieniłem je, żeby pokazać co mi się podoba, a nie co zamierzam kupić! Zwracam uwagę na design, lubię te aero-kształty, spłaszczone widelce i ramy.

Mieszkam koło fajnej trasy rowerowej (do której dojazd jest drogą polną) i żal mi jest że z niej nie korzystam, w ruchu ulicznym trochę bałbym się uczestniczyć na rowerze, ale tak jak pisałem, jakieś mniej uczęszczane drogi chętnie zaliczę. Teren generalnie płaski, tylko małe wzniesienia, po Bieszczadach nie jeżdżę.

Mam 188 cm i sporą wagę (ale nad tym ostatnim parametrem już pracuję), wyczytałem że rama dla mnie to 58 lub 59 cm.

Nowoczesne szosowce mają ramy z włókien węglowych, ale nie wiem czy jest sens w to wchodzić w podanym budżecie, bo odbyło by się to kosztem osprzętu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu? Jakie marki polecacie (w moim zasięgu)? MTB to jednak nie ta para kaloszy co szosówki i ciężko przenieść doświadczenia z "górali".

Za wszelkie podpowiedzi, z góry dziękuję!

CC

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...