Skocz do zawartości

[rower] Solution 29 czy Level B2?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoję właśnie przed zakupem nowego roweru. Pojeździłem trochę po sklepach w moim mieście i wybrałem dwa modele, które są najbliższe moim oczekiwaniom. Na nowy zakup mam przeznaczone +/-2000zł. Mam 182cm wzrostu i 72kg wagi. Rower ten ma mi służyć do codziennej jazdy, do wypraw do lasu, dosłownie do wszystkiego. Przede wszystkim ma jeździć i robić kilometry, a nie stać i się kurzyć w piwnicy.


Przechodząc do sedna, z oferowanych mi modeli najbardziej odpowiadają mi Author Solution 29 (2015r.) za 1900zł lub Kross Level B2 (2016r.) za 2200zł. Oczywiście oba sklepy oferują mi bonusy, z tym że minimalnie więcej oferuje mi sklep sprzedający Authora. Mają również model z tego roku, ale to już wydatek rzędu 2300zł, a jak zapewnia sprzedawca, model ten nie różni się praktycznie w niczym od poprzednika.


Jeżeli chodzi o specyfikacje to oba rowery są praktycznie identyczne, trudno doszukać się rażących różnic. Także w zasadzie co nie wybiorę to powinno być dobre. W innym sklepie zaproponowali mi Giant Talon 27.5 4 za 2200zł, ale z uwagi na rozmiar kół raczej go odrzucam, choć jest również ciekawy.


Co polecacie mi wybrać? Pytam raczej pod kątem przyjemności z jazdy, najlepiej osób, które miały styczność z tymi konkretnymi modelami. Chętnie rozpatrzę również propozycje innych rowerów.  Jeżeli rowery się niczym nie różnią to po co przepłacać, lepiej mieć te 300zł w kieszeni, ale jednak coś mnie bardziej skłania do zakupu Levela niż Solutiona, który jest jedną z ostatnich sztuk z tego roku w moim sklepie. Rower chciałbym kupić już w przyszłym tygodniu, a swój wybór chciałbym poprzeć wcześniej jego rozsądnym przeanalizowaniem. Z góry dzięki za wszelką pomoc w mojej sprawie!  ;) 


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...