
Macmik
-
Postów
7 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi opublikowane przez Macmik
-
-
Oczywiście. Dziękuję wszystkim którzy udzielili się w temacie i doradzili, rower juz zamówiony
-
Kusicie, ale myślę o wydajności na dłuższe trasy a na tym MTB zwyczajnie bym się bardziej zajechał na dystansie +100km czy niewiele mniejszych
-
Nie no..ja nie widzę większego sensu na mtb i opony ponad 50mm, gdzie 80-90% moich tras to szosa
-
4.0 wybiorę,
Pulser do mojej jazdy głównie po asfalcie, czasem polne i leśne drogi oraz po mieście raczej mija się z celem.
X-Cross wydaje sie odpowiedni i dość uniwersalny na takie trasy.
Swoją drogą dziwi mnie fakt, że cross jest cięższy od mtb w ich przypadku, myślałem że mtb są najcięższe
-
Dzięki za odpowiedz. Faktycznie, diabeł tkwi w szczegółach, kwotę można rozłożyć czasowo a mieć lepsze samopoczucie jak wspomniałes z wersji nowszej.
Czy jest sens kupować na zimę, myślę że jest bo i tak coś tam będę jeździć na obecnym czy nowym (z pewnością więcej) miałem poczekać z zakupem, trochę się jednak podpaliłem i prawie zdecydowałem..teraz jednak nieco ostudziles moje zapędy. Ceny nie wiadomo czy spadną, teoretycznie tak jak co roku chyba powinny.ale wiadomo czy i teraz?.. to nieważne w zasadzie. Kilka nocy sie przespie z tymi myślami.
Znalazłem różnice w hamulcach jeszcze, mechaniczne kontra hydrauliczne pozostałych komponentów nie jestem w stanie porównać, zapewne są "nieco" lepsze.
Opony starsza wersja ma węższe, 40mm chyba. Zamiast 45, prawde mówiąc głównie asfaltem jeszcze i myślę czy te 5mm jakoś wpłynie na prędkości w dluzszych wyprawach 70-100km..chyba niezbyt. Zawsze można zmienić, ale nie chce się bawić tylko kupić i mieć wszystko "na już" gotowe.
Jeszcze jedna kwestia czy tzw geometria ramy znacznie różni się od roweru trekingowego? Na takim dotąd jeździłem i kierownice maksymalnie najniżej ustawiłem, pytanie czy jak ewentualnie podobnie zrobię w którymś z powyższych krossow to pozycja na rowerze będzie bardziej agresywna?
-
Witam Forumowiczów ?
Byłbym wdzięczny za poradę odnośnie wyboru pomiędzy:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-indiana-x-cross-3-0-m21-czarny-niebieski-r21
a
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-indiana-x-cross-4-0-m21-czarny-r21Czy warto dołożyć 5 stówek do nowszego modelu, wyposażenego w lepsze przeżutki co zdołałem samemu wydedukować, jednak czy poza tym są jakieś inne znaczące przesłanki skłaniające do zakupienia modelu 4.0. Proszę o opinie, doradzenie ?
Indiana X-cross 3.0 vs 4.0
w Jaki rower kupić do X złotych?
Opublikowano
Jestem zadowolony i Ci polecam, przejechałem 3tyś kilometrów jak dotąd i zero problemów, przyjemnie się jeździ.