Zmiany, zmiany, rowerowe zmiany

Z tytułu mogłoby wynikać, że będę zmieniał rower. Ale nie, pozostanę jeszcze przy moim Cube SL Road Pro :) Chociaż nie powiem, korci mnie żeby przy nim pogrzebać i wymienić napęd na 1×11 w ramach eksperymentu. Ale o tym opowiem przy innej okazji. Rower zostaje, a zmiany nastąpią na blogu. Nie będzie to wielka rewolucja, ale mam nadzieję, że spotka się z Waszym ciepłym przyjęciem. Gdy rozpocząłem kręcenie rowerowych odcinków na YouTube, postawiłem na regularność. Na samym początku był to jeden odcinek w tygodniu, ale szybko zwiększyłem tę liczbę do dwóch. Systematyczne wrzucanie nowych odcinków (w poniedziałki i czwartki o 20:00) powoduje nie tylko to, że przyzwyczajam do tego widzów. Pomaga mi to również w zarządzaniu czasem. Gdybym nie miał ustalonych tych dwóch dni, pewnie przygotowałbym o połowę mniej odcinków. A może żadnego :) Jestem z natury leniem i muszę czasem poczuć nad głową pewną zachętę do działania, a brak szefa nad głową skutecznie mnie tej zachęty pozbawia.

Blog rowerowy
Fot. Ray Che

Taki system sprawdza mi się na YouTube, postanowiłem więc wprowadzić go również na blogu. Regularnie, dwa razy w tygodniu, w każdą środę oraz niedzielę o 20:00, będą pojawiać się nowe teksty. Postaram się rozszerzyć trochę ich formułę o kilka nowości. Będą pojawiały się wywiady z ciekawymi postaciami z rowerowego świata, informacje o najciekawszych rowerowych nowościach (ale nie notki prasowe, tego nigdy u mnie nie było i nie będzie) i oczywiście jak zawsze rowerowe porady :)

Nie wykluczam też, że będą pojawiały się jakieś „nadprogramowe” teksty. Jeżeli jakiś temat będzie wymagał mojej szybkiej reakcji (np. politycy znowu coś wymyślą na nasz temat), nie będę czekał do ustalonego dnia, po prostu będę publikował.

Uporządkuję również temat rowerowego newslettera. Będę wysyłał je teraz raz w tygodniu, z informacją o wszystkich nowych wpisach oraz odcinkach. Jeżeli nie chcesz przegapić żadnego tekstu oraz wideo, a na bloga nie zaglądasz regularnie, zachęcam do zapisania się na newsletter. Wysyłam tam tylko powiadomienia o nowych publikacjach, żadnych reklam.

W zimę planuję zrobić także małe odświeżenie wizualnej strony bloga. Szablon nie zmieni się jakoś diametralnie, po prostu wgram jego nowszą, jeszcze ładniejszą wersję.

Na koniec poproszę Was jeszcze o napisanie w komentarzach, o czym najchętniej przeczytalibyście i obejrzelibyście na Rowerowych Poradach. Nie obiecuję, że wszystkimi tematami od razu się zajmę, ale na pewno wezmę je pod uwagę podczas planowania kolejnych wpisów i odcinków.

PS Dzięki, że jesteście! Dzięki Wam blog może się coraz bardziej rozwijać, a wraz z nim moja i mam nadzieję także Wasza rowerowa pasja :)