Wspieram akcję charytatywną #dladzieciakow

Już po raz drugi, mam przyjemność brać udział, w zbiórce pieniędzy na prezenty dla dzieci z Domów Dziecka. W zeszłym roku zebraliśmy 35.000 złotych, w tym roku Karol, organizator akcji celuje w jeszcze lepszy wynik. Dzięki temu uda się kupić upominki dla ponad 400 dzieci z 21 Domów.

Dla Dzieciaków

W tym roku założenie jest takie, że prezenty mają rozwijać zainteresowania i pasje wychowanków. Jak pisze organizator akcji:

„Największa zmiana w porównaniu do zeszłego roku, to cel samej zbiórki (rodzaj prezentów). Przed, w trakcie i po zeszłorocznej akcji mieliśmy przyjemność porozmawiać z wieloma wychowawcami, opiekunami i dyrektorami placówek, które brały udział w naszej akcji. W trakcie tych rozmów dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy. Jednak – co najważniejsze – w dużej części spośród wypowiedzi przewijała się jedna dość podobna informacja. Słyszeliśmy, iż największym problemem dzieciaków z domów dziecka jest to, że dzieci po dojściu do pewnego wieku, wychodzą z placówki, idą na swoje i… “chodzą dookoła ronda”, nie wiedząc co ze sobą mają zrobić. Nie wiedzą co dalej, nie wiedzą czego chcą, a często również nie posiadają odpowiednich umiejętności, czy kwalifikacji, żeby zacząć samodzielnie egzystować, czy choćby znaleźć dobrą pracę. Nie mają też oczywiście żadnego doświadczenia.

Stąd też w tym roku cel (rodzaj prezentów) został lekko zmieniony. W drugiej edycji akcji zbieramy pieniądze na prezenty, które pomogą dzieciom rozwijać ich umiejętności, czy talenty. Zamiast robienia typowych “dowolnych” prezentów, kupujemy rzeczy, dzięki którym dzieciaki z domów dziecka będą mogły się rozwijać. Część zakupionych prezentów będzie wspólna dla grupy dzieci i/lub placówki i będą one miały służyć wszystkim dzieciom, które w tej placówce się znajdują lub znajdą; a w pozostałej części – podobnie jak w zeszłym roku – będą to prezenty imienne, dla konkretnych osób.

Prezenty będą więc naprawdę różne. Szczerze wierzymy, że w ten sposób nie tylko uszczęśliwimy dzieciaki, ale też pomożemy im się rozwijać i nabierać umiejętności, które przydadzą im się również w późniejszym życiu.

A co z młodszymi dziećmi? Te oczywiście dostaną to, czego pragną, o czym marzą, co sprawi, że uśmiech zagości na ich twarzach. Będą to prezenty rozwijające, ale niekoniecznie od razu takie, dzięki którym łatwiej im będzie później znaleźć pracę :)”

Włączyć się do akcji można na stronie: akcjadladzieciakow.pl

 

Z tej okazji nagrałem także krótkie wideo, w którym zachęcam do wpłacania pieniędzy. Przy okazji, jeżeli chcesz abym regularnie zaczął kręcić wideo na Youtube, zasubskrybuj mój kanał, da mi to sygnał, że jest dla kogo kręcić :)

 

 • Mariusz R.

  Super pomysł, chętnie dołączę!

 • Robert Walczak

  Ale Ci się udała pogoda do nakręcenia filmiku ;-)

 • Rewelacja! :)

 • Ania

  Świetna inicjatywa. Mam kolegę, który wychowywał się w domu dziecka i wiem, że każdy taki gest, wywołuje uśmiech na bardzo, bardzo długo u dzieciaków.

 • Dominika Nowakowska

  Wspaniała inicjatywa! Wychowankowie domów dziecka mają trudniej, więc każda forma pomocy jest na wagę złota. Fajnie, że jest tyle osób i inicjatyw, które wspierają osoby potrzebujące, chore, biedne czy niesprawiedliwie potraktowane przez los. I wcale nie trzeba dawać pieniędzy żeby komuś pomóc. Np. niedawno trafiłam na stronę akcji Pomaganie przez ubranie, gdzie oddaje się niepotrzebne ubrania i w ten sposób pomaga się fundacjom charytatywnym. Uważam, że taka pomoc rzeczowa jest równie cenna co datki pieniężne.