Rowerowa ankieta 2016 – wyniki

Bardzo dziękuję Wam za wypełnienie ankiety. Przez dwa tygodnie zrobiło to ponad 2800 osób :) Jej wyniki pomogą mi w dalszej pracy nad blogiem. Wyciągnąłem kilka wniosków, także z tego, co pisaliście w uwagach i komentarzach. Dziękuję za wszystkie pozytywne słowa, a także za wszelkie propozycje zmian. Na pewno na Rowerowych Poradach nie zobaczycie rewolucji, ale pewne korekty kursu nastąpią :)

Poniżej publikuję wyniki, wraz z moim krótkim komentarzem.

 

1

Zdecydowana większość z Was zagląda na blog bardzo regularnie. Cieszy mnie to bardzo, że jest dla kogo pisać i nagrywać.

 

2

Bardzo mnie cieszy, że rośnie liczba osób, które subskrybują Rowerowe powiadomienia mailowe. Dzięki tym wiadomościom, nie przegapicie żadnego tekstu, ani odcinka na YouTube. Staram się nie pisać zbyt często, wolę wysyłać zbiorcze maile, z powiadomieniem o kilku tekstach i odcinkach naraz. Chętnych do zapisania się zapraszam tutaj (w każdej chwili można się wypisać). Tych, których interesują jedynie moje nagrania na YouTube, zapraszam do subskrybowania kanału.

 

3

Udaje mi się kręcić 8 odcinków na YT i pisać ok. 5 tekstów na blog miesięcznie. Ale zawsze mam pewien niedosyt. Super, że według Was jest w sam raz :)

 

4

W przyszłym roku dam możliwość zaznaczenia większej ilości działów. Jak widać porady, czyli to co jest w nazwie bloga, cieszy się największą popularnością.

 

5

Tym pytaniem i odpowiedziami na nie, absolutnie nie chciałem hejtować rowerowych magazynów. Po prostu chciałem wskazać kierunek, w którym od kilku lat zmierza drukowana prasa. W przyszłym roku zapytam jeszcze o rowerowe portale internetowe :)

 

6

Świetnie, że ponad 80% z Was nie ma problemu z wideo. Tych, którzy jeszcze nie zaglądali na Rowerowe Porady na YT, serdecznie zapraszam.

 

7

Pytanie, które od dawna chciałem Wam zadać. Snapchat stał się bardzo, bardzo popularny, zwłaszcza wśród młodszych internautów. Ale zgodnie z moimi podskórnymi przeczuciami, 91% z Was uznało, że nie tędy droga. Dziękuję 9% osób za głos na „tak”, ale widać, że to jeszcze nie czas.

 

8

Przeogromnie się cieszę, że moje rowerowe porady się przydają. Dostaję od Was mnóstwo pytań i fajnie, że na coś się przydają :)

 

9 10 11

Tutaj widać spory rozrzut w odpowiedziach, ale wyłania się z nich ktoś jeżdżący na rowerze górskim/trekkingowym, po 1000-3000 km rocznie, głównie rekreacyjnie.

12 13

Trochę zaskoczyło mnie, że tylko 11,2% osób naprawia rower tylko w serwisie rowerowym. Ale z drugiej strony… przecież m.in. po to prowadzę tego bloga, abyście co się da, robili sami :) Czyli są efekty!

 

14 15 16

Tu myślałem, że Pań będzie trochę więcej, ale oczywiście każdą witam z szerokim uśmiechem :) Wiekowo rozpiętość jest spora i czytelnicy są praktycznie w każdym wieku. A miejsce zamieszkania jest bardzo demokratyczne.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za wypełnienie ankiety!