Kurier rowerowy – na czym polega ta praca?

Praca kuriera rowerowego polega na szybkim dostarczaniu przesyłek z punktu A do punktu B. Kurierzy rowerowi najbardziej sprawdzają się tam, gdzie są największe korki – czyli w dużych miastach.

Największą zaletą kurierów rowerowych jest ich szybkość. Odpada problem wiezienia przesyłki na sortownię – jak u tradycyjnych kurierów. Kurier odbiera przesyłkę od nadawcy i wiezie ją bezpośrednio do odbiorcy.

Jak zostać kurierem rowerowym?

Aby starać się o pracę jako kurier rowerowy, należy posiadać własny (sprawny!) rower, kask, strój gwarantujący jazdę w każdych warunkach oraz wytrzymałe buty (SPD lub inne zatrzaskowe nie są wymagane, ale na pewno ułatwiają jazdę). Oczywiście wymagana jest dobra forma. Kurier rowerowy dziennie przejeżdża średnio 100 km, ale bywa więcej.

Jak pracować jako kurier
fot. megan ann

 

Wymagana jest również bardzo dobra znajomość topografii miasta. I nie tyle chodzi o każdą najmniejszą uliczkę, bo to można sobie sprawdzić np. na nawigacji GPS – ale o znajomość skrótów i ścieżek niedostępnych dla samochodów, które wydajnie skracają trasę.

Ile zarabia kurier rowerowy?

Zarobki kurierów rowerowych (tak jak tych tradycyjnych) zależą zwykle od ilości przewiezionych przesyłek. Zarobki zależą od miasta w którym się jeździ, ilości przesyłek oraz napiwków zostawianych przez klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarze