Skocz do zawartości

Lazaro Core v3 a Kross Level R2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu szukam roweru MTB. Tak do 2000PLN. Głównie to będę na nim krowy ganiał, a jak wiadomo krowa to i do lasu potrafi wleźć i do stawu albo jak kozica na górę ze żwirem przy składzie (i weź ją potem zagoń z powrotem) albo i na drogę wylezie i traktory blokuje a ściągnąć jej ni jak nie idzie. Nawet Azor już na mnie patrzy z politowaniem, że je tak na pieszo muszę ganiać albo motorynkę od sąsiada pożyczyć, żeby za nim i krowami nadążyć. No to się całą rodziną zrzuciliśmy (ciocia i wujek z miasta też, że o rencie babci nie wspomnę) i kazali mi kupić dwa kółka.

 

Różne przeglądałem modele i przypadł mi do gustu Lazaro Core v3. Wiem, że zaraz na mnie psy powieszą, że o Lazaro dużo już na forum jest albo co podobnego, ale nie znalazłem nigdzie opinii o tym konkretnym modelu. No poza tym, że korba i support słaby, bo na kwadracie. Ale reszta osprzętu wydaje mi się całkiem sensowna. Jak go porównuje z Krosem Level R2 to dla mnie amatora trochę to wygląda jak niebo i ziemia ? Linki niżej.

No i mówi do mnie matka: -To jak to są porady to idź i ich zapytaj. Jak jej powiedziałem, że to internet jest i nie trzeba chodzić tylko można napisać na komputerze i poczekać aż ktoś odpowie to musiała po krople na serce iść, bo ciśnienie jej skoczyło i mało zawału nie dostała.

 

Głównie mam pytanie o ramę tego Lazaro. Niestety ja nie widzę jeszcze takich rzeczy, ale czy nie będzie problemu z próbami "upgrade" różnych elementów w przyszłości? Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Lazaro

http://allegro.pl/mtb-na-wypasie-lazaro-core-27-5-v3-full-alivio-i6247035520.html?reco_id=98ea5d47-31b0-11e6-be64-56847afe9799&ars_rule_id=201

 

Kross 

https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/27-5-cala/p,rower-level-r2-cza-zie-nie-23-2015-kross,419007.html#75929010

 

 Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Hej, Lazaro wygląda osprzętowo bardzo dobrze. O ramie też złe wieści do mnie nie dotarły. Jeżeli chodzi o Krossa, to jest faktycznie trochę słabiej wyposażony, chociaż aż takiej przepaści nie ma.

Na pewno z ewentualnymi naprawami na gwarancji z Krossem będzie łatwiej, bo mają dużą sieć serwisów.

 

W każdym razie tego Lazaro bym się nie bał. Do tego, do czego poszukujesz roweru, będzie się spokojnie nadawał.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ponieważ  użytkuję lazaro V3 ale na kołach 29" i zrobiłem nim 4000km pozwolę sobie napisać słów kilka. Rower oprócz korby (acera)  złożony jest cały na alivio jeździ się nim na prawdę przyjemnie. Za rower znanych producentów z tym osprzętem trzeba zapłacić dużo więcej .

 

Minusem tego roweru w wersji matowej jest nietrwały lakier... strasznie wyciera się poniżej mostka gdzie są prowadzone linki, oraz od razu widać wszystkie otarcia.  Kolejnym jest korba gdzie największa koronka ma 44 zęby co w mojej opinii w rowerze MTB mało się przydaje. Największym chyba minusem jest suport, który rozpadł się już po 2000km. Pomijam wizualny minus doboru kierownicy, która słabo wygląda.

 

Ogólnie mam trzeci rower lazaro i na wiosnę kupię kolejny również lazaro chociaż w swoim core V3 wymieniłem już korbę na lepszą, przednią i tylną przerzutkę oraz kierownicę. Ogólnie polecam :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jestem tu nowy dlatego też Witam Was forumowicze! ale bardziej obnażał się nie będę ;) Z ciekawości zajrzałem na ten temat ponieważ również posiadam Lazaro Core na kołach 27,5 który zakupiłem w maju tego roku, przejechane ponad 2000 km. Tak jak przedmówca wspomniał lakier! u mnie także poniżej mostka przetarty w miejscach styku z linkami, gdyby dobrać odpowiednio ich długość na pewno wpłynęło by to na siłę lub powierzchnię styku z ramą wystarczy na samym początku przemyśleć ten słaby punkt i zapewne lakier będzie dłużej świecił estetyką  :) Ale rower ma jeździć a nie świecić nowością a ten argument przemawia na jego korzyść, mechanizm jak i hamulce tarczowe spisują się wyśmienicie, wycieczki po 150km to sama wygoda na tej ramie, chociaż mogła by być lżejsza. Jak do tej pory wszystko śmiga pięknie bo staram się dbać o napęd, smarowanie czyszczenie z błota, piasku to chyba norma. Jedyny przypadek jaki miałem to dziwne dźwięki w okolicach suportu i już podejrzewałem, że to on będzie do wymiany a jednak przyczyna była inna i prozaiczna...pedały! wystarczyło odkręcić i poluzować docisk, lżej się kręcą i piski zniknęły  ;) Naprawdę rower w tej cenie z takim osprzętem jest godnym uwagi...ja osobiście polecam bo jeszcze mnie nie zawiódł. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

No to wracam po 6 miesiącach z dalsza opinią na temat lazaro a właściwie ludzi, którzy je sprzedają. Zadzwoniłem do Mielce skąd kupowałem i poinformowałem, że mają złe prowadzenie linek to olali bo widzę na allegro, ze dalej sprzedają z takim prowadzeniem linek, który wyciera lakier. Nadal z samego rowera jestem zadowolony chociaż z oryginału została już tylko rama.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...