Skocz do zawartości

Przejście na tarczówki a klamkomanetki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam Kandsa Maestro 2014. Jest tam 8 biegów na tył (stare alivio) a z przodu klamkomanetka acery obsługująca też hamulce tektro (V-brake).

Model ST-M360.

 

Jestem ciężki i na zjazdach maltretuję bardzo klocki, obręcz i śpiące w lesie zwierzęta nawet gdy nie ma specjalnie dużo wilgoci w powietrzu.

 

Czy jest szansa zainstalować do mnie tarczówki? Nie zamierzam wymieniać całego napędu

Odnośnik do komentarza

Ja na moich tarczach mogę obecnie bez problemu zagrać hymn Legii :)

Kaktus, a masz jakiś sposób na wyjące klocki w tarczówkach? Walczę z moimi XT i wyją jak cholera. Nie wiem jak to zwalczyć. Wymieniłem już klocki na inne i jest to samo.

Muszę powiedzieć że czasami wołałbym rower na v-breakach. Oczywiście jak trzeba ostro i nagle zahamować to tarcze lepsze ale dobrze ustawiony v-break też ma dużo zalet. Na swoim v-breaku no name już raz leciałem przez kierownicę na zjeździe :)

Odnośnik do komentarza

trzeba pokochać, Przy metalicznych klockach wuwuzeli na kółkach się raczej niestety nie pozbędziesz.

Ponoć odrobina miedziowego smaru pod klocki pomaga, ale nie próbowałem. Logika mi podpowiada, żeby wystrzegać się jakiegokolwiek smaru w pobliżu hamulców :) 

 

żywiczne za to właściwie nie piszczą

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...