Skocz do zawartości

Problem z doborem części do roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie a więc chcę zmienić części do mojego roweru i to pierwsza część to: korba shimano xtr a druga część to: hamulce tarczowe shimano trzecia część to: Opona Schwalbe Racing lub opona cross max i to właśnie chce wymienić narazie ale nie wiem czy te części co chce wymienić są dobre czy nie i czy te opony też są dobre do jazdy normalnej czyli piasek asfalt szlaka. Musicie mi powiedzieć czy te koła się nadają do wszystkiego a jak nie to jakie kupić koła do jazdy każdej. Za pomoc dziękuję

Odnośnik do komentarza

Nie ma opon do wszystkiego! :) Jak dla mnie Continental Race KIng bije na głowę Racing Ralphy, ale i tak nie są to uniwersalne gumy. Szybko i w miarę bezpiecznie, ale przy sporym błocie zaczynają tańczyć.

Co do korby - jeśli nie wiesz, czy potrzebny Ci XTR i czy jest dobry - nie kupuj, szkoda pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza

W jakiej cenie był nowy rower? Możesz podesłać linka ze specyfikacją roweru? Możliwe, że zastosowane w nim podzespoły są już dobrej jakości i nie ma sensu na siłę ich zmieniać. Z drugiej strony możesz mieć bardzo prosty rower z dolnej półki cenowej, gdzie takie modernizację mijają się z celem - lepiej czasami sprzedać rower i kupić taki, którym będziemy zadowoleni. Ja sam mam w swoim rowerze wszystkie podzespoły shimano deore, jeździ mi się bardzo dobrze, ale ostatnio jechałem na rowerze podstawowym osprzętem shimano, w rowerze wszystko było dobrze wyregulowane i nasmarowane, klocki hamulcowe wymienione na jakieś porządne i jeździło się lepiej niż w porządku.

Odpowiednio wyregulowane hamulce v-brake z dobrymi klockami hamują naprawdę bardzo dobrze - spokojnie jesteś w stanie przelecieć przez kierownicę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...